پويش هركتاب، ارمغان انديشه اي نو به منظور جمع آوری انواع کتاب های خوانده شده، درسی، فرسوده و کمک درسی دانش آموزان، دانشجویان و طلاب و تبدیل این کتاب ها به منابع بروز و قابل استفاده در کتابخانه های عمومی استان گیلان برگزار می شود.

به گزارش مهر گیلان ، در آستانه اول مهر و آغاز سال تحصیلی جدید و اتمام امتحانات کنکور سراسری در دوره های مختلف، اداره کل کتابخانه های عمومی استان گیلان با شعار «هرکتاب، ارمغان اندیشه ای نو» پویش اهدای کتاب توسط دانش آموزان، دانشجویان و طلاب حوزه های علمیه سراسر استان و نیز عموم مردم را در گیلان برگزار می کند.
در این طرح ابتکاری که به منظور جمع اوری کتاب های خوانده شده و فرسوده مردم برگزار می شود، این منابع پس از جمع آوری و تبدیل آن به کتاب های جدید و روزآمد ضمن ارسال به کتابخانه های عمومی در اختیار دوستداران کتاب و کتابخوانی قرار می گیرد.
همچنین در این پویش کتابداران کتابخانه های عمومی استان به عنوان مشاورین امین نقش کلیدی در اطلاع رسانی و جمع آوری کتاب های اهدایی مراجعان اعم از منابع درسی وکمک درسی فرسوده یا تاریخ گذشته بر عهده دارند.
پویش استانی “هرکتاب، ارمغان اندیشه ای نو” از روز شنبه ۲۰شهریور به میزبانی ۸۵ باب کتابخانه در سراسر استان گیلان آغاز شده است. علاقمندان به کتاب و کتابخوانی، حامیان کتاب و خیرین کتابخانه ها می توانند جهت پیوستن به این پویش استانی و ارسال کتاب های خوانده شده خود ضمن تماس با نزدیکترین کتابخانه عمومی محل سکونت و یا تماس با شماره تلفن ۳۳۲۶۴۹۷۶ داخلی(۱۴۳) در جریان چگونگی اجرای طرح قرار بگیرند.
همچنین طبق اعلام دبیرخانه این پویش انتقال کتاب های فرسوده و یا خوانده شده اهدا کنندگان کتاب در این پویش به میزان بیش از۵۰ جلد با ارسال وسیله نقلیه توسط کتابخانه های عمومی استان گیلان انجام می شود.