نماینده عالی دولت در استان در جریان بازدید سرزده از پره های صیادی در انزلی، حمایت از اقتصاد دریامحور و توسعه صنعت شیلات در گیلان را مورد تأکید قرار داد و به نهادهای متولی تکلیف کرد که پرداخت تسهیلات کم‌بهره برای تجهیز امکانات صید و تامین سوخت مورد نیاز قایق‌های صیادی در دستور کار قرار گیرد.

به گزارش مهر گیلان -دکتر اسدالله عباسی در حاشیه بازدید سرزده از پره های صیادی در انزلی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اقتصاد گیلان از دیرباز تاکنون به صیادی و کشاورزی وابسته بوده از این‌رو حل مشکلات این بخش ها زمینه ساز توسعه استان است.

وی ادامه داد: صیادانی که بصورت قانونی نسبت به صید اقدام می کنند، تعالی اقتصاد دریا و توسعه صنعت شیلات در استان را رقم می زنند از این رو؛ حل مشکلات صیادان امری بسیار مهم است.

استاندار گیلان بیمه صیادی را از مهم ترین مطالبات فعالان این صنف خواند و گفت: ارائه تسهیلات کم بهره در قالب تعاونی جهت تجهیز امکانات صیادی و تامین سوخت مورد نیاز قایق ها از دیگر مطالبات این بخش است که باید مورد توجه قرار گیرد.

 وی توسعه اقتصاد دریا را از اولویت های خود دانست و تاکید کرد: باید راهکاری مطمئن و پایدار برای بهبود اقتصاد دریا و مناسب سازی وضعیت صیادان اجرا کرد.

دکتر عباسی با اشاره به نزدیک بودن آغاز فصل زراعی جدید برای شالیکاران در گیلان و لزوم پیگیری مشکلات حوزه شیلات افزود: طی روزهای آتی دیداری با وزیر کشاورزی و مسئولان شیلات کشور خواهم داشت.