استاندار گیلان با اشاره به برقراری کلاس‌های حضوری در تمامی مدارس استان، این مهم را مرهون اجرای حداکثری واکسیناسیون دانست و گفت که در تلاش هستیم دُز سوم واکسن به همه مشمولان تزریق شود.

به گزارش مهر گیلان –دکتر اسدالله عباسی سه‌شنبه شب در دیدار با یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش که پس از بازدیدهای سرزده او از برخی مدارس آستارا و نشست با معلمان، مربیان و کارکنان آموزش و پرورش این شهرستان برگزار شد، با تشریح اقدامات صورت گرفته برای آموزش حضوری مدارس گیلان ، ضمن قدردانی از حضور و ابراز رضایت وزیر نسبت به بازگشایی مدارس استان با توجه به همکاری خانواده ها و متولیان امر اظهار داشت: گیلان در بخش دز اول و دوم واکسیناسیون ، رتبه اول کشوری را داشته که نشان از اهمیت همراهی مردم در این زمینه دارد و در ارتباط با تزریق دز سوم، در تلاش هستیم با بهره گیری از ظرفیت طرح شهید سلیمانی، به سطح مطلوب‌تری برسیم.

وی ادامه داد: عمر ساختمان های گیلان به دلیل شرایط آب و هوایی، کوتاه است و سازمان نوسازی مدارس باید اعتبار ویژه ای به این منظور اختصاص دهند البته اعتبارات استانی و کمک خیران ، همواره در این زمینه مد نظر بوده است.

استاندار گیلان افزود: هم اکنون محدودیت ها در حوزه تربیت معلمان مرد در گیلان موجب روانه شدن دانشجویان تربیت معلم استان به مناطق همجوار شده که جا دارد با راه اندازی یک مرکز تربیت معلم در گیلان، این کمبود جبران شود.

استاندار همچنین از وزیر آموزش و پرورش خواست اردوگاه دانش آموزی این وزارتخانه در گیلان را در مقاطعی از سال در اختیار اداره‌کل آموزش و پرورش گیلان قرار دهد تا زمینه بهره گیری از این ظرفیت برای آینده سازان گیلانی بیشتر مهیا شود.

وزیر آموزش و پرورش نیز در این دیدار گزارشی از برنامه های در دست اجرای این وزارتخانه جهت اجرای طرح همسان سازی حقوق فرهنگیان، برگزاری آزمون استخدامی معلمان جدید و انسداد ورودی نیروی انسانی غیر مرتبط در بدنه آموزش و پرورش پرداخت و گفت: پس از ماه مبارک رمضان آزمون استخدامی برای جذب ۳۴ هزار نیروی جدید در بدنه آموزش و پرورش کشور برگزار می شود.

وی همچنین از توافق برای راه اندازی یک هنرستان فنی در جوار طرح پرورش ماهیان خاویاری مروارید خزر در منطقه قروق تالش خبر داد و افزود: بر اساس برنامه ریزی ها این هنرستان ۵۰ دانش آموز را برای فعالیت در حوزه آبزی پروری و استحصال خاویار تربیت می کند تا هر چه سریع تر وارد بازار کار شوند.

یوسف نوری از استاندار گیلان خواست در بستر تعامل با این وزارتخانه و جذب مشارکت خیران مدرسه ساز، زمینه راه اندازی هنرستان های فنی بیشتری در مناطق مختلف گیلان فراهم آید.

وزیر آموزش و پرورش همچنین بسیاری از اختلالات آموزشی و پرورشی پیش آمده در جامعه دانش‌آموزی را ناشی از تعطیلی آموزش حضوری پس از شیوع کرونا دانست و افزود: در حال حاضر برای پیشگیری و رفع افت آموزشی و پرورشی دانش‌آموزان، در مجموع ۵۴۰ هزار کلاس درس مدارس کشور برقرار است و ۹۲ درصد دانش آموزان در آنها شرکت مستمر دارند.

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش روز سه شنبه در یکی از مدارس روستایی آستارا حضور یافت و با دانش آموزان و مسئولان این مدرسه گفت وگو کرد. نشست معلمان، مربیان و کارکنان آموزش و پرورش آستارا نیز با وزیر آموزش و پرورش برگزار شد.