استاندار گیلان ظرفیت بازیافت روزانه کارخانه کود آلی رشت را حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ تن در روز دانست و افزود: این خطوط را دو شیفت کردیم و لذا شاهد بازیافت ۵۰۰ تنی در روز خواهیم بود و روزانه ۲۰۰ تن ریجکت داریم.

به گزارش مهر گیلان-سدالله عباسی، درباره آخرین اقدامات انجام شده درباره ساماندهی پسماند سراوان، اظهار کرد: خطوط بازیافت کارخانه کود آلی رشت از امروز افزایش پیدا می کند؛ این در حالی است که که فقط یک خط کار می کرد و یک خط نیاز به اورهال داشت که اکنون اورهال شده است.

وی ظرفیت بازیافت روزانه را حدود ۲۵۰ تا ۳۰۰ تن در روز دانست و افزود: این خطوط را دو شیفت کردیم و لذا شاهد بازیافت ۵۰۰ تنی در روز خواهیم بود و روزانه ۲۰۰ تن ریجکت داریم که هیچگونه شیرابه ای ندارد و از نظر بهداشتی و زیست محیطی مورد تایید است.

استاندار گیلان در گفت و گوی خبری شبکه باران، از ابلاغ اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی جهت احداث یک سوله و سالن بازیافت دیگر خبر داد و گفت: به زودی ظرفیت بازیافت را به بالای ۱۱۰۰ تن در روز خواهیم رساند و هیچ زباله ای به سراوان حمل نمی شود و فقط ریجکت ها باقی می ماند.

عباسی، همچنین از اورهال شدن تصفیه خانه شیرابه سراوان تا پایان اردیبهشت ۱۴۰۱ خبر داد و خاطرنشان کرد: شیرابه سراوان را به آب قابل استفاده برای کشاورزی تبدیل می کنیم.

وی با اشاره به روند احداث کارخانه زباله سوز در رشت، عنوان کرد: کارخانه زباله سوز رشت حدود ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تجهیزات و ماشین آلات آن باید از چین وارد شود لذا پیگیر تامین منابع ارزی هستیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه نباید سراوان را رها کنیم، متذکر شد: پیمانکار مربوطه جهت ساماندهی پسماند سراوان تعیین شده و گندزدایی و رفع آلودگی همچنان صورت می گیرد.

وی از مردم خواست زباله تر و خشک را جداسازی کنند و افزود: مردم می توانند از زباله تر به عنوان کود آلی در باغچه های خود استفاده کنند و کارخانجات بازیافت نیز آماده خریداری زباله خشک از مردم با قیمت سه تا ۱۰ هزار تومان هستند.

انتهای پیام/ایسنا