مدیر کل انتقال خون گیلان: در حال حاضر به تمام گروه‌های خونی به ویژه گروه‌های منفی و A مثبت برای تامین خون مورد نیاز بیماران نیازمندیم.

به گزارش مهر گیلان– مدیر کل انتقال خون گیلان با اشاره به شیوع بیماری فاویسم در فصل بهار و بالا رفتن مصرف خون گفت: بیماران نیازمند به خون چشم انتظار کمک اهداکنندگان هستند.
بابک پاکدل با اشاره به اینکه در حال حاضر به تمام گروه‌های خونی به ویژه گروه‌های منفی و A مثبت برای تامین خون بیماران نیازمندیم افزود: از افراد واجد شرایط و اهداکنندگان مستمر درخواست می‌شود برای تامین نیاز خونی بیماران به پایگاه‌های انتقال خون استان مراجعه کنند.
مدیرکل انتقال خون گیلان با تاکید بر اینکه تمامی نکات بهداشتی پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در پایگاه‌های انتقال خون استان رعایت می‌شود گفت : مراجعه کنندگان برای اهدای خون ابتدا توسط پزشک معاینه می‌شوند و در صورت برخورداری از شرایط لازم برای خونگیری از آن‌ها اقدام می‌شود.
وی افزود: از ابتدای امسال تا کنون ۱۶ هزار و ۶۷۴ واحد خون اهدا شد که در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۱۴ و نیم درصد بیشتر است.
مدیرکل انتقال خون گیلان گفت: از مجموع اهداکنندگان ۴ هزار و ۹۲۳ نفر اهدا کننده باسابقه، ۹ هزار و ۱۹۶ اهدا کننده مستمر، ۲ هزار و ۵۵۵ نفر بار اولی و بقیه اهداکنندگان مستمر هستند.
بابک پاکدل همچنین افزود: از این میزان اهدای خون ۱۶ هزار و ۱۰۲ نفر مرد و ۵۷۲ نفر زن بودند.
وی گفت: برای اینکه همیشه ذخیره مناسب خون تازه برای بیماران داشته باشیم به مشارکت همیشگی اهداکنندگان نیاز داریم.