فرماندار شهرستان رشت با اشاره به ثبت‌نام بیش از ۴۹ هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن در رشت، گفت: با بررسی‌های انجام شده ۹۵۰۰ نفر از این تعداد واجد شرایط قانونی شناخته شده‌اند که تقاضای ۶۹۰۰ نفر به تایید نهایی رسیده و برای افتتاح حساب به بانک‌ها معرفی شده‌اند.

به گزارش مهر گیلان -حمیدرضا امام‌پناهی در جلسه شورای مسکن ضمن تسلیت به خانواده‌های داغدیده از حادثه فرو ریختن ساختمان متروپل آبادان و تاکید بر این نکته که حوادثی از این دست ضرورت نظارت‌های سختگیرانه بر ساخت و سازهای غیرمجاز را بیش از پیش آشکار می‌سازند، اظهار کرد: ضروری است تا دستگاه‌های نظارتی در مورد ساخت‌وسازها در اراضی نسقی و زمین‌های فاقد کاربری مسکونی، به فوریت وارد عمل شده و از ادامه فعالیت‌های ساختمانی در اراضی منابع طبیعی، کشاورزی، نسقی و بدون رعایت اصول مهندسی، فنی و استفاده از مصالح نامرغوب که زمینه‌ساز فجایعی از جنس متروپل خواهد بود، قاطعانه جلوگیری به عمل آورند.

وی با تاکید بر تعهد نظارتی مجموعه فرمانداری رشت در زمینه رعایت شاخص‌های فنی و مهندسی، اصول شهرسازی و نوع کاربری‌ها در ساخت‌وسازها، افزود: با تشکیل تیم بازرسی پیشگیری از تخلفات ساختمانی و تصرفات غیرمجاز در فرمانداری رشت، نظارت‌ بر ساخت و سازها شدت یافته و با تمام توان از ادامه تخلفات ساختمانی و تصرفات غیرمجاز اراضی جلوگیری به عمل خواهد آمد.

نماینده عالی دولت در مرکز استان با اشاره به ثبت‌نام بیش از ۴۹ هزار نفر در طرح اقدام ملی مسکن در رشت، گفت: با بررسی‌های انجام شده ۹۵۰۰ نفر از این تعداد واجد شرایط قانونی شناخته شده‌اند که تقاضای ۶۹۰۰ نفر به تایید نهایی رسیده و برای افتتاح حساب به بانک‌ها معرفی شده‌اند.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به طرح‌های در دست اقدام بنیاد مسکن شهرستان، گفت: عملیات اجرایی پروژه ۶۲۴ واحدی منطقه لاکان در دو فاز ۳۱۲ واحدی در دست اقدام بوده و تاکنون حدود ۱۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

امام‌پناهی با تاکید بر نظارت دستگاه‌های متولی نظیر راه و شهرسازی و شهرداری ها نسبت به تخلفات در ساخت و ساز و لزوم جلوگیری از بلند مرتبه سازی در کوچه‌های فاقد ظرفیت و با عرض کم، عنوان کرد: دستگاه‌های دولتی، مکلف به قرار دادن زمین‌های مازاد خود در اختیار راه و شهرسازی برای استفاده در اجرای طرح اقدام ملی مسکن می‌باشند.

وی ادامه داد: با توجه به محدودیت زمین‌های با کاربری مسکونی و با هدف تحقق اهداف طرح اقدام ملی مسکن، دستگاه‌ها با متقاضیان طرح بلوک ساخت در سطح بخشداری‌ها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر، همکاری لازم را داشته باشند.

فرماندار رشت با اشاره به انتخاب پیمانکاران اجرای پروژه ۲۷۰۰ واحدی در زمینی به مساحت ۲۴ هکتار واقع در اراضی مسکن مهر، گفت: به زودی قرار داد آغاز پروژه با پیمانکاران منتخب منعقد و عملیات اجرایی آن آغاز خواهد گردید.

امام‌پناهی تاکید کرد: ضروری است تا دستگاه‌های متولی با بررسی دقیق صلاحیت‌ها و انتخاب پیمانکاران توانمند، زمینه رقابتی شدن روند اجرا و انجام به موقع و مبتنی بر معیارهای صحیح شهرسازی و مهندسی تعهدات را فراهم آورند.

فرماندار رشت با اشاره به پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصدی پروژه تصفیه خانه مسکن مهر رشت، خواستار تسریع در اتمام پروژه شد و خاطرنشان کرد: با اتمام مراحل اجرای این تصفیه خانه، فاضلاب مجموعه ۶۲۴ واحدی در حال ساخت توسط بنیاد مسکن نیز به آن متصل خواهد شد.