تیم ملی والیبال نوجوانان دختر ایران در آخرین دیدار خود در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۲ بابرتری مقابل ازبکستان در جایگاه هفتم قرار گرفت

به گزارش مهر گیلان-تیم ملی نوجوانان دختر امروز (دوشنبه ۲۳ خرداد) در آخرین مسابقه خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا برای رتبه هفتم مسابقات به مصاف ازبکستان رفت و سه بر یک به پیروزی رسید.
ملی‌پوشان دست اول این دیدار را با قدرت شروع کردند و پنج امتیاز از حریف پیش افتادند، اما به تدریج ازبک‌ها فاصله خود را از بین بردند و بازی را در امتیاز ۲۴ به تساوی کشاندند و در نهایت ۲۶ بر ۲۴ پیروز شدند.
دست دوم این دیدار برای ایران بود و ملی‌پوشان نوجوان پس از رقابتی پایاپای ۲۵ بر ۲۲ پیروز شدند. دست سوم با امتیازگیری‌های پیاپی ملی‌پوشان ایران آغاز شد وحریف ۶ بر صفر عقب افتاد. شقایق حسن‌خانی کاپیتان تیم ملی چند امتیاز را با سرویس مستقیم گرفت. در نهایت این دست هم ۲۵ بر ۱۵ به سود ایران تمام شد.
اولین امتیاز دست چهارم نیز برای ایران بود. ملی‌پوشان که از پیروزی در دو ست قبل انگیزه گرفته بودند ۱۱ بر ۲ از حریف پیش افتادند. حسن‌خانی در این ست هم چند امتیاز پیاپی از طریق سرویس گرفت. در نهایت ایران با نمایش خوب خود و با اختلاف زیاد این دست را ۲۵ بر ۸ پیروز شد.
ایران و ازبکستان یک بار دیگر در مرحله گروهی رقابت‌های قهرمانی آسیا به مصاف هم رفته بودند که ایران در آن دیدار هم سه بر صفر پیروز شده بود.
ملی‌پوشان ایران در مرحله گروهی این مسابقات با پیروزی مقابل ازبکستان و استرالیا و شکست برابر تایلند و کره‌جنوبی از صعود به جمع چهار تیم برتر آسیا بازماندند. شاگردان میترا شعبانیان در ادامه هم نتیجه را به قزاقستان واگذار کردند و امروز با شکست ازبکستان به کار خود در این رقابت‌ها پایان دادند.