رئیس جمهور «اعتبار ویژه‌ای» براي اجرای طرح «تجهیز و ایمن‌سازی اماکن آبی استان‌های ساحلی» اختصاص داد.

به گزارش مهر گیلان-در پی تدوین طرح «تجهیز و ایمن سازی اماکن آبی استان‌های ساحلی» به همت فدراسیون نجات غریق و غواصی و پیگیری وزیر ورزش و جوانان، رئیس‌جمهور دستور اختصاص «اعتبار ویژه» برای اجرای این طرح را صادر کرد.

این در حالی است که استانداری‌ها مسئولیت امور مرتبط با سواحل استان مربوطه را بر عهده دارند، اما فدراسیون نجات غریق و غواصی در راستای ماموریتی که برای حفاظت و صیانت از جان هموطنان در اماکن آبی برعهده دارد و وظیفه‌ای که در این زمینه برای تربیت منجی غریق عهده‌دار است، اقدام به تدوین طرح «تجهیز و ایمن‌سازی سواحل کشور» کرد.
این طرح پس از ارائه به سید حمید سجادی وزیر ورزش، با دستور وی در نشست شورای معاونان وزارت ورزش ارائه شد و به تصویب رسید.
در همین راستا و با پیگیری‌های وزیر ورزش و جوانان، طرح پیشنهادی فدراسیون و گزارش مربوط به آن را مهدی حیدری رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی در نشست چهارشنبه ٢٢ تیرماه هیئت دولت در حضور رئیس جمهور و دیگر اعضای کابینه دولت ارائه کرد.
در این نشست پس از گزارش حیدری با دستور رئیس جمهور مقرر شد «اعتبار ویژه‌ای» به این طرح و اجرای آن تخصیص پیدا کند.
مقرر شد این اعتبار از طریق ستاد بحران وزارت کشور تامین شود و به منظور تهیه تجهیزات و سخت افزار‌های مورد نیاز، اقدامات لازم از طرف سازمان امور اجتماعی وزارت کشور معمول و در اختیار هیئت‌های نجات غریق و غواصی استان‌های ساحلی به عنوان بهره بردار قرار گیرد.
همچنین با پیگیری وزیر ورزش و جوانان، نشست تکمیلی در این زمینه پنجشنبه ٢٣ تیرماه در محل وزارت کشور با حضور محمد عباسی معاون وزیر و رئیس سازمان امور اجتماعی و مهدی حیدری رئیس فدراسیون نجات غریق و غواصی برگزار شد. در این جلسه ضمن تاکید بر اهمیت حفاظت از جان استفاده‌کنندگان از سواحل، وضعیت نیروی انسانی مستقر در سواحل و چگونگی تهیه و بهره‌برداری از ملزومات مورد تاکید در طرح ارائه شده در اسرع وقت، مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
اجرای «سامانه تحت وی دریای امن» نیز دیگر مصوبه نشست‌های اخیر بود. الگوی اولیه این طرح را هیئت نجات غریق و غواصی استان مازندران و با همکاری دانشگاه این استان و جوانان فعال در عرصه دانش بنیان ارائه کرده است.
در این راستا مقرر شد که به منظور اجرای طرح «تجهیز و ایمن‌سازی اماکن آبی»، طرح «سامانه تحت وی دریای امن» نیز در کوتاه‌ترین زمان ممکن تکمیل شود و به مرحله اجرا برسد.
بر اساس این گزارش، فدراسیون نجات غریق و غواصی ضمن قدردانی از حمایت دولت و رئیس جمهور محترم از اجرای این طرح و نیز قدردانی از وزیر محترم ورزش و جوانان برای رهنمود‌ها و پیگیری‌های انجام گرفته، ابراز امیدواری می‌کند که اجرای این طرح موجب دسترسی آسان‌تر عموم هموطنانمان به سواحل ایمن شود.