استاندار گیلان با تاکید بر اهمیت توسعه استان در ابعاد مختلف، نقش بانک توسعه تعاون را در ارتقای تولید و اشتغال مهم دانست و گفت: این بانک با توجه به مسئولیت و تکالیفی که دارد در تحقق شعار راهبردی سال می تواند اثربخش عمل کند.

مهر گیلان / اسدالله عباسی صبح امروز (چهارشنبه) در دیدار مدیرعامل بانک توسعه تعاون کشور، بسیج تمام امکانات برای ایجاد اشتغال و رونق تولید  بصورت عادلانه بویژه در شهرستانها کمتر برخوردار و اقشار کم درآمد را وظیفه عمومی دانست و افزود: بانک توسعه تعاون می تواند علاوه بر حمایت از تعاونی ها، جهت تقویت مشاغل خانگی و اشتغال پایدار روستائی همراهی و هم افزائی بیشتر از پیش را داشته باشد.

وی برگزاری جلسات تخصصی کارگروه اقتصادی استان با حضور مدیران بانکها  برای توسعه فعالیت ها را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: انتظار می رود بانک ها با سرعت عمل بیشتری اعطای تسهیلات بانکی در قالب طرح های رونق تولید، اشتغال پایدار روستایی و اشتغال فراگیر را عملیاتی کنند.

نماینده عالی دولت در گیلان اظهار کرد: نسبت مصارف به منابع بانک توسعه تعاون در استان را  نشان دهنده همراهی مطلوب این بانک در اجرای برنامه های راهبردی دولت سیزدهم برای توسعه اشتغال و تولید است.

وی همچنین خواستار توسعه فعالیت های بانک توسعه تعاون در همه نقاط گیلان جهت تسهیل در امور مردم با استقرار باجه ها و شعب بویژه در مناطق کمتر برخوردار شد.

نگاه دقیق استاندار در حوزه تعاونیهای استان محسوس است

مدیرعامل بانک توسعه تعاون نیز در دیدار با بیان اینکه این بانک در گیلان در بین استانهای کشور شرایط بهتری بواسطه راهبری نماینده عالی دولت در استان دارد، گفت: موفقیت در کنار کار تیمی نیازمند راهبری درست است که این موضوع با عنایت به نگاه دقیق استاندار گیلان با توجه به سابقه ارزشمندشان در حوزه فعالیت های تعاونی ها در استان کاملا محسوس است.

محمد شیخ حسینی تاکید کرد: باید عملکرد مطلوب فعلی بانک توسعه تعاون در گیلان با همگرایی بهترو  بیش از پیش در خدمت اجرایی شدن تکالیف بانکی در راستای تحقق شعار محوری سال جاری و برنامه های راهبردی دولت باشد.