استاندار گیلان با بیان اینکه در این استان، از سرمایه‌گذاران با آغوش باز استقبال می شود، گفت: سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف استان مورد حمایت قرار می‌گیرند.

مهر گیلان / اسدالله عباسی در آیین افتتاح همزمان پروژه‌های هفته دولت در شهرستان تالش با تاکید بر اینکه زیرساخت‌های لازم برای حضور سرمایه‌گذار در این استان باید فراهم شود، اظهار کرد: بر اساس آمار سامانه اقتصاد و دارایی بیش از ۳۲۰ عرصه سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری، کشاورزی و صنعتی در گیلان شناسایی شده و تاکنون بیش از ۲۲۰ مجوز بی‌نام صادر شده‌ است.

وی اضافه کرد: مشارکت اقتصادی در گیلان ۴۷.۱ دهم درصد( ۶ درصد بیشتر از میانگین کشوری) است که این موضوع نشانگر انجام کارهای موثر در بخش تسهیل سرمایه‌گذاری و شناسایی عرصه‌ها در این بخش است.

نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر ضرورت تسهیل انجام کارها برای سرمایه‌گذاری در این استان خاطر نشان کرد: سرمایه‌گذار نباید معطل کاغذبازی اداری شود بلکه باید در چارچوب قانون کارها تسهیل شود.

عباسی با بیان اینکه همه راه‌ها برای تسهیل و حمایت از بخش تولید، بسته بندی، سردخانه و نگهداری محصولات کیوی، مرکبات و سبزیجات در استان گیلان مورد توجه است، اضافه کرد: از طریق تسهیلات سرمایه در گردش، تکلیفی و مصوبات سفر کمک خواهیم کرد.

استاندار گیلان اظهار کرد: با برگزاری جلساتی سازمان انرژی اتمی برای راه‌اندازی ایستگاه پرتودهی محصولات کشاورزی اقدام می شود تا محصولات برای صادرات ایرادی نداشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش با تشریح کارهای انجام شده در بخش‌های مختلف از جمله اشتغالزایی اظهار کرد: دولت برای رفع بیکاری و ایجاد اشتغال مصمم است؛ در گیلان نیز به این مهم توجه شده از اینرو سال گذشته ۱۱۸ درصد از تعهد اشتغال محقق شد و امسال نیز ایجاد اشتغال ادامه دارد.

عباسی با بیان اینکه افتتاح پروژه‌های سال جاری هفته دولت در گیلان از نظر تعداد ۱۳۸ درصد افزایش یافته است، اضافه کرد: در هفته دولت امسال یک هزار و ۳۶۰ پروژه با بیش از ۴۰ هزار میلیارد ریال در دست بهره‌برداری است.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به پروژه خط ریلی رشت به کاسپین و رشت به آستارا اظهار امیدواری کرد تا راه‌اندازی این خط ریلی هر چه سریعتر بدون بروز مشکلاتی برای مردم به بهره‌برداری برسد.

عباسی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه به خواسته‌ها و مطالبات مردم توجه می‌شود و تمام تلاش‌ها برای رفع مشکلات به کار گرفته شده‌است، اضافه کرد: دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی در چهار دهه انقلاب شکوهمند اسلامی همواره علیه ایران دست به توطئه زدند اما جز شکست و عقب نشینی به چیزی دست نیافتند.

استاندار گیلان با اشاره به ورود دشمنان در مسائل متعدد کشور از جمله تنگناهای اقتصادی، تحریم‌های ناجوانمردانه، به راه انداختن جنگ اقتصادی و اغتشاشات خاطر نشان کرد: در چنین شرایطی دولت به انجام وظایف و برنامه‌های راهبردی خود پرداخت و اقدامات ارزشمندی در بخش‌های مختلف اعم از تحول اقتصادی، یارانه‌ها، ارز، فروش نفت و افزایش صادرات انجام داد.

عباسی با اشاره به تلاش شبانه‌روزی رئیس جمهور برای جبران عقب ماندگی‌ها و رفع مشکلات به جا مانده از گذشته اظهار کرد: رئیس محترم جمهور، دیپلماسی کشور را فعال کرد و توانست با دنیا بر مبنای عزت، حکمت و مصحلت ارتباط برقرار کند.

در پنجمین روز از هفته دولت ۱۱ طرح عمرانی و اشتغال‌زایی، هفت ردیف تسهیلاتی در قالب ۶۳۵ طرح اشتغال و تسهیلات بلاعوض، احداث ۱۲۶ واحد مسکونی مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی با اعتباری بالغ یک هزار و ۵۵۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید.

سه طرح جهادکشاورزی سردخانه بالای صفر، بسته‌بندی سبزیجات و میوه با اعتباری بیش از ۶۴۰ میلیارد ریال و اشتغال زایی ۳۶ نفر بصورت مستقیم و گازرسانی به هشت روستای محروم و کوهستانی بیجاربین، کوهستان، کوهستان حویق و مژده حویق بخش حویق و سرداب خانه پشت، ونه خونی، لورون و مثلاکوه در قالب خوشه مریان بخش مرکزی با اعتباری بالغ بر ۱۲۱ میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.

گازرسانی به برخی از روستاهای محروم شهرستان تالش از دیگر پروژه‌های افتتاح شده عنوان شد.