مدیرکل ورزش وجوانان گیلان گفت: فعالان عرصه صنعت ورزش می توانند نیازمندی های هیاتهای ورزشی گیلان را برطرف کنند و در استان ظرفیت های بسیار خوبی در این حوزه وجود دارد که باید تقویت شود.

مهر گیلان / جهانبخش آرمان اظهار کرد: تولیدکنندگانی را در گیلان شناسایی کردیم که لوازم و امکانات ورزشی بسیار باکیفیتی تولید می کنند و به طور حتم فعالیت بیشتر این فعالان صنعت ورزش باعث می شود تا نیازمندی های ورزش گیلان تا حد زیادی از تولیدات استان برطرف شود.

وی افزود: تاکنون نیز ۱۷ تولیدکننده کارگاهی، مشاغل خانگی و کارخانه ای در خصوص صنایع ورزش در گیلان شناسایی شدند، در بخش علمی نیز ۱۰ واحد دانش بنیان و ایده محور در گیلان فعال هستند که می توانند در تولیدات لوازم ورزشی مناسب اقدام کرده در عین آنکه توسعه وتقویت اشتغال پایدار را موجب می شوند.

وی ادامه داد: البته انتظار است که تولیدات ورزشی متناسب و با توجه به شرایط زیست بومی تولید شوداز جمله آنکه این کارگاههای تولیدی و مشاغل خانگی می توانند در تجهیز وسایل امداد و نجات، دریایی و ورزش‌های ساحلی نقش موثری داشته باشند.

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان اضافه کرد: به طور حتم با رونق صنایع ورزشی در گیلان، گردشگری ورزشی نیز رونق می گیرد و اشتغال و کارآفرینی نیز افزایش می یابد.

به گفته وی، هم اینک حدود ۲۰۰ نفر به طور مستقیم در بخش اشتغالزایی فصلی و غیرفصلی صنایع ورزشی در گیلان مشغول به کار هستند.

آرمان در ادامه به برپایی نخستین جشنواره و نمایشگاه تجلیل از فعالان صنعت ورزش کشور با عنوان “عزت و پیشرفت” اشاره و بیان کرد: این نمایشگاه در هفته تربیت بدنی و ورزش از روز ۲۶ مهرماه در رشت گشایش می یابد.

رئیس جشنواره عزت و پیشرفت گیلان خاطرنشان کرد: این جشنواره در بخش تولیدات رسانه ای در حوزه اقتصاد ورزش، محصولات ورزشی (مشاغل خانگی، کارگاهی و کارخانه‌ای)، تولید محصولات ایده محور خلاقانه و دانش بنیان ورزشی، نرم افزارهای کاربردی در حوزه ورزش، صادرکننده برتر محصولات ورزشی و هیات‌های ورزشی در حوزه اقتصاد ورزش برپا می شود.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در این جشنواره و نمایشگاه، تولیدکنندگان صنایع ورزشی در گیلان تولیدات خود را به نمایش خواهند گذاشت که در پایان نیز برترین تولیدکنندگان انتخاب می شوند و در دی ماه امسال در جشنواره ملی عزت و پیشرفت حضور خواهند یافت.

وی در ادامه گفت: تاکنون بخشی از ظرفیت و واحدهای تولیدی صنایع ورزشی در گیلان بازدید کرده ایم و این امر ادامه دارد تا سایر تولیدکنندگان را شناسایی کنیم و بتوانیم گیلان را در این بخش و تامین تجهیزات ورزشی نه فقط استان بلکه کشور در جایگاه برتری قرار دهیم.