استاندار عصر امروز  در مراسم معارفه‌ی سرپرست فرمانداری بندر انزلی گفت : حجم پروژه‌های آماده افتتاح گیلان در دهه‌‌ی فجر ۵ برابر بودجه‌ی عمرانی استان است. به گزارش  مهر گیلان ؛ دکتر محمدعلی نجفی در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره‌ی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و شهدا و نیز تبریک فرا رسیدن دهه‌ی مبارک […]

استاندار عصر امروز  در مراسم معارفه‌ی سرپرست فرمانداری بندر انزلی گفت : حجم پروژه‌های آماده افتتاح گیلان در دهه‌‌ی فجر ۵ برابر بودجه‌ی عمرانی استان است.

به گزارش  مهر گیلان ؛ دکتر محمدعلی نجفی در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره‌ی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و شهدا و نیز تبریک فرا رسیدن دهه‌ی مبارک فجر افزود:  دهه‌ی فجر و هفته‌ی دولت دو مقطع مهم در سال هستند که بهانه‌ای است تا از همه‌ی خادمان صدیق نظام مقدس جمهوری اسلامی قدردانی و پروژه‌ها نیز در چنین ایام مبارکی افتتاح شود.

وی با بیان اینکه در ایام دهه‌ی مبارک فجر با هزینه‌ای در حدود ۵ هزار میلیارد تومان پروژه‌های مختلفی در سطح استان گیلان آماده افتتاح است خاطر نشان کرد : برخی از این پروژه‌ها که بخشی از آن در منطقه آزاد انزلی و بخش دیگر در شهرستان رشت است به دست دکتر روحانی رییس جمهور تا پیش از پایان سال افتتاح خواهد شد.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به اینکه بیشتر این پروژه‌ها توسط بخش خصوصی به اجرا درآمده است اظهار داشت : افتتاح پروژه‌ها با چنین رقم قابل توجهی در قیاس با پروژه‌های عمرانی استان در صورتی که به صورت کامل تخصیص پیدا کند ۵ برابر است.

وی افزود : البته پروژه‌های راه و راه آهن استان با تخصیص ۱۰۰ درصدی در دست اقدام است.

استاندار گیلان با بیان اینکه فرماندار پیشین انزلی در حد وسع خود تلاش‌هایی را در این شهرستان انجام داده است گفت : بیشترین رقم پرداختی به ناجیان غریق در سال گذشته در شهرستان انزلی بوده است.

وی با اشاره به اینکه در شهرستان بندرانزلی ادارات کلی همچون بنادر و دریانوردی، کشتیرانی، شیلات و منطقه آزاد تجاری و صنعتی انزلی مستقر هستند افزود : این ادارات کل که بعضاً می‌توانند رسالت استانی و کشوری داشته باشند باید نگاه اول آنان معطوف به شهرستان انزلی باشد.

دکتر نجفی با بیان اینکه علی رغم پتانسیل‌های موجود در این شهرستان  عقب ماندگی‌های انزلی بسیار است اظهار داشت : تلاش‌های بسیاری در این شهرستان شکل گرفته اما توفیقات کمتری بدست آمده است.

وی با اشاره به اینکه در آینده‌ای نزدیک شخصاً با حضور در این شهرستان به برخی مسائل خواهم پرداخت اظهار داشت : باید تلاش کنیم مشکلات موجود در این شهرستان هر چه زودتر مرتفع شود.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطر نشان کرد : انتظار بنده از آقای مومنی‌زاده این است که با امانت‌داری و صداقت به صورت ویژه با تمام اندوخته‌های خود برای این شهرستان وقت بگذارد.

استاندار گیلان تصریح کرد : با همه تلاش‌های صورت گرفته برای ایجاد فضای توسعه‌ای در این شهرستان یک حرکت جدی باید شکل بگیرد.

وی افزود : اعتقاد بنده این است که انزلی می‌تواند سکوی توسعه‌ی استان باشد.

دکتر نجفی با بیان اینکه در سال‌های گذشته افراد برای اشتغال به شهرستان انزلی مهاجرت می‌کردند گفت : مشکلات انزلی به ویژه در حوزه‌ی جوانان و اشتغال آنان از شهرستان‌های دیگر بیشتر است.

وی بر ضرورت بازگشت فرصت اشتغال بسیار همچون سال‌های گذشته در این شهرستان تأکید و تصریح کرد : باتوجه به فراهم بودن فرصت‌های توسعه‌ی استان بیشترین وقت خود را به رفع موانع اشتغال و بیکاری اختصاص داده‌ام.

نماینده عالی دولت در گیلان به کاهش نرخ بیکاری استان از ۱۵٫۶ درصد در پایان سال ۹۱ به ۹٫۶ در شش ماهه نخست سال ۹۵ اشاره و خاطر نشان کرد : تقلیل نرخ بیکاری و تک رقمی شدن آن در ۲۰ سال اخیر بی نظیر است.

وی به حضور معاون وزیر اقتصاد در جلسه‌ی صبح امروز ستاد اقتصاد مقاومتی استان اشاره کرد و گفت : دکتر خزاعی در این جلسه با بررسی که از شاخص های استان داشت از ایجاد یک حرکت جدی در حال توسعه در استان گیلان ابراز خرسندی کرد.

استاندار گیلان بر ضرورت همت بیشتر مدیران اجرایی در شهرستان انزلی تأکید و تصریح کرد : باید کمک کنیم تا با هماهنگی‌های بیشتر گام‌های مثبتی برداشته شود.

دکتر نجفی خاطر نشان کرد : باید شرایطی فراهم شود تا ضمن ایجاد اشتغال بیشتر و حل معضلات و آسیب‌های اجتماعی توسعه و مدیریت پایدار را در این شهرستان شاهد باشیم.

وی ساماندهی گلزار شهدای این شهرستان را یکی از مطالبات اصلی خانواده‌های معظم شهدا عنوان کرد و گفت : با حمایت‌هایی که از طریق استان و شهرستان برای این اقدام انجام می‌شود اجرای این پروژه به زودی شروع می‌شود.

نماینده عالی دولت در گیلان در ادامه با اشاره به اینکه با هماهنگی وزارت کشور در ۳ فرمانداری استان سرپرست معرفی کردیم گفت : احکام این فرمانداران طی هفته‌های آینده از سوی وزارت کشور صادر خواهد شد.

در ادامه این مراسم با قدردانی از تلاش‌های عبدالصمد صفرنژاد، میرشمس مومنی‌زاده به عنوان سرپرست فرمانداری بندرانزلی معرفی شد./ انتهای پیام