استاندار گیلان در جمع مردم امامزاده ابراهیم شفت گفت : با کمک مجمع نمایندگان تلاش می کنیم بودجه سال ۹۶ را پربار کنیم به گزارش  مهر گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی؛ استاندار گیلان عصر امروز در جریان هفتمین روز از ایام الله مبارک دهه فجر طی بازدید از روستای امامزاده ابراهیم شفت در جمع مردم  این […]

استاندار گیلان در جمع مردم امامزاده ابراهیم شفت گفت : با کمک مجمع نمایندگان تلاش می کنیم بودجه سال ۹۶ را پربار کنیم

به گزارش  مهر گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی؛ استاندار گیلان عصر امروز در جریان هفتمین روز از ایام الله مبارک دهه فجر طی بازدید از روستای امامزاده ابراهیم شفت در جمع مردم  این منطقه ضمن گرامیداشت دهه فجر اظهار داشت: دهه فجر فرصتی مناسب برای کارگزاران دولت جهت تبیین عملکرد و  خدمات خود به مردم است.

استاندار گیلان فضای همدلی و همزبانی بین مدیران در شهرستان شفت را رضایت‌بخش ارزیابی کرد و گفت: اینکه امروز استان گیلان در بسیاری از حوزه ها در سطح کشور پیشتاز است مرهون همین فضای موجود در بین مدیران استانی و شهرستانی است.

وی به تشکیل معاونتی ویژه تحت عنوان معاونت روستایی ریاست جمهوری اشاره و تصریح کرد: از این طریق هرساله اعتباری جداگانه برای روستاها منظور میگردد.

وی افزود: از مدیران بحران استان می خواهم از محل مواد قانونی همچون ماده ۱۰ و ۱۲ ، اعتباری جهت رفع معضل آب و فاضلاب منطقه منظور کنند.

وی به روکش ۱۰ کیلومتر از راه روستایی “توسه سیاهمزگی” و “امامزاده ابراهیم” اشاره کرد و افزود: برای روکش آسفالت این روستاها اعتباری بالغ بر ۲۰ میلیارد ریالی نیازمند است که به‌زودی اجرایی خواهد شد.

مقام عالی سیاسی دولت در استان گفت: با کمک مجمع نمایندگان استان گیلان تلاش می کنیم بودجه سال ۹۶ را پربار کنیم.

دکتر نجفی با تاکید بر اینکه زیرساخت‌ها در زمینه گردشگری باید فراهم شود گفت: شهرستان شفت در حوزه گردشگری سیاحتی و زیارتی و حوزه صنایع دستی، استعدادها و ظرفیت های فراوانی دارد که در صورت فراهم بودن این زیرساخت‌ها می‌تواند فرصت شغلی مطلوبی برای جوانان روستایی فراهم کرده و از پدیده مهاجرت از روستا به شهر جلوگیری کند.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با اشاره به پروژه جاده شفت به زنجان که از دغدغه‌های مردم این شهرستان است گفت: امیدواریم بتوانیم در جلساتی که با استاندار زنجان برگزار خواهیم کرد شفت را از بن بست خارج کنیم.

وی با بیان اینکه از یک سرمایه‌گذار برای اجرای طرح پارکینگ طبقاتی در امامزاده ابراهیم دعوت خواهم کرد، افزود: طراحی پروژه های مختلف تجاری-خدماتی-پارکینگی می تواند فرصت اشتغال دائمی برای جوانان منطقه ایجاد کند.

در هفتمین روز از دهه‌ی مبارک فجر با حضور استاندار گیلان صبح امروز طرح گازرسانی به ۹ روستا در سیاه مزگی و یک واحد مرغداری ۳۰ هزار قطعه‌ای در روستای آقاسید یعقوب شهرستان شفت به بهره‌برداری رسید. برای افتتاح این طرح‌ها در مجموع ۴ میلیارد تومان هزینه شد./ انتهای پیام