۱۸:۱۳:۵۴ - جمعه ۱۰ آذر ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
موگرینی خطاب به آمریکا؛
حتی یک کلمه متن برجام قابل تغییر نیست

مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: برجام نه قابل مذاکره مجدد و نه قابل تغییر است.

 

به گزارش  مهر گیلان ،خانم فدریکا موگرینی در سخنرانی خود در دومین روز نشست بین المللی گفتگوهای مدیترانه ای در رم در حمایت از برجام و خطاب به آمریکا تاکید کرد که حتی یک کلمه و یا یک پاراگراف متن توافق هسته ای با ایران را نمی توان تغییر داد، چرا که در این صورت کل توافقنامه زیر سوال می رود.

موگرینی در مورد متن توافقنامه گفت: ۱۰۴ صفحه با تبصره های مختلف از هر نظر وجود دارد و نمی توان حتی یک پاراگراف آنرا مذاکره کرد، چرا که تمام بخش های آن بهم ربط دارند. این توافق توسط یک تیم عالی مذاکره شده و نمی توان آنرا تغییر داد و کسی که آنرا عنوان می کند، برجام را بخوبی نمی شناسد.مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه با تاکید بر این که برجام توافقی دو جانبه نیست گفت: اروپا انتظار دارد آمریکا به برجام احترام بگذارد.

وی افزود: توافق هسته ای با ایران برای امنیت منطقه اساسی است. ما به عنوان اتحادیه اروپا و هر یک از ۲۸ کشور اروپایی، تاکید کرده ایم که حفظ کامل برجام و اجرای آن مهم است. توافق هسته ای به صورتی مذاکره شده است تا حاوی بسیاری از مقررات و عناصر کنترل با سیستم ارزیابی سرزده باشد، زیرا در لحظه توافق هیچ اعتمادی وجود نداشت. موگرینی همچنین گفت: من این پیام را به ایران و به آمریکا بردم و کشورهای اروپایی نیز انتظار احترام به برجام را دارند. برجام کار می کند و آژانس هسته ای نیز تایید کرده است که تهران به مقررات احترام می گذارد./ انتهای پیام

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین ها
تابناك وب