۱۳:۴۰:۵۲ - پنج شنبه ۸ اسفند ۱۳۹۸
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آيين تكريم و معارفه مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان

صبح امروز طی مراسمی با تقدیر از تلاش های قربانعلي محمدپور ، ساسان كفايي به عنوان مدیرکل جدید حفاظت محیط زیست گیلان معرفی شد.

به گزارش مهر گیلان طی مراسمی با حضور لاهيجان زاده ،معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست و اوسط مقدم، معاون عمرانی استاندار ، ضمن تقدیر از تلاش های قربانعلي محمدپور ، ساسان كفايي به عنوان مدیرکل جدید حفاظت محیط زیست گیلان معرفی شد.

لاهيجان زاده: با رای دو سوم نمایندگان مجلس، هزار میلیارد تومان اعتبار به صندوق محیط زیست برمی گردد و با آن مشکلات زیادی در حوزه محیط زیست حل خواهد شد.

لاهیجان زاده در جلسه تودیع و معارفه مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان گفت: مدیران روزهای پرکاری را سپری می کنند و خوشبختانه مسئولین ارشد گیلان توجه خوبی به بخش محیط زیست استان دارند.

وی افزود: گیلان از مهمترین استانهای زیست محیطی کشور است و تاکنون، برای حفاظت از تالاب انزلی در این استان، جلسات زيادي با معاونین رئیس جمهور از جمله دکتر جهانگیری داشته ایم.

وی با اشاره به مشکلات متعددی که تالاب انزلی دارد خاطر نشان کرد: این تالاب و دیگر اکوسیستم های ارزشمند استان از اهمیت و ارزش بالایی برخوردار هستند.

لاهیجان زاده تصریح کرد: گیلان قطب گردشگری کشور است در حالی که شکننده ترین محیط زیست را نیز دارد و به تبع آن، گردشگری نيز تبعاتی برای محیط زیست دارد و برای جلوگیری از مشکلات، نیاز به درایت و حمایت خاص همه دستگاهها داریم.

معاون محيط زيست دريايي سازمان گفت: ما توسعه استان ها را مد نظر داریم و در تمام مواردی که محیط زیست ملاحظه ای دارد، رعایت آن منجر به اتفاقاتی درست در بخش های مختلف می شود.

معاون دریایی محیط زیست کشور افزود: شاهد بوده ایم که اصرار ها و مقاومت برخی از مدیران حفاظت محیط زیست استان ها، از خسارت های زیادی جلوگیری کرده است.

وی ادامه داد: تفکرات بسته نسبت به محیط زیست، آسیب های زیادی به وجود می آورد زیرا باید منابع موجود را حفظ کنیم چون آنها در حال افزایش نیستند و نباید از امانت نسل آینده غافل شویم.

وی گفت: کار بسیار بزرگی در بحث بودجه ای محیط زیست کشور در حال رخ دادن است و در انتظار تصویب مجلس بسر می برد. طبق این قانون ۳۵ درصد از عوارض آلایندگی صنایع به صندوق محیط زیست برخواهد گشت.

وی افزود: با رای دو سوم نمایندگان مجلس هزار میلیارد تومان اعتبار به صندوق محیط زیست برمی گردد و با آن مشکلات زیادی در حوزه محیط زیست حل خواهد شد.

لاهیجان زاده گفت: در تلاشيم تا ۲۱ اسفند را در تقويم محيط زيست كشور به عنوان《ساحل پاک》 نامگذاری کنیم.

وی به همکاری برنامه عصر جدید در خصوص ساحل پاك اشاره کرد و افزود: قرار است پاکسازی ۶ هزار کیلومتر از سواحل کشور در یک هفته صورت بگیرد و در صورت موفقیت، این اتفاق در گینس ثبت خواهد شد.

لاهیجان زاده گفت: مشخص شدن محدوده تالاب انزلی تا قبل از پایان سالجاری، از برنامه های در دست اجراي محیط زیست کشور است.

ساسان كفايي: سرباز محیط زیست کشور در گیلان سرسبز خواهم بود.

ساسان كفايي مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان نيز در جلسه معارفه خود گفت: از اعتمادی که به من شده متشکرم و امیدوارم لایق این اعتماد باشم.

كفايي با ذكر اينكه از شيراز مهد فرهنگ كهن ايران به سرزمين افسانه هاي حماسي كشور آمده ام گفت: گيلان ديار دليران و مردان و زنان مقاوم است و برای من افتخار است که در گیلان قلب محیط زیست ایران خدمت کنم و امیدوارم اكنون که ماموریت کاری ام در استان گيلان آغاز شده، منشا اثرات مثبت باشم.

مديركل حفاظت محيط زيست گيلان با اشاره به سياستهاي رياست سازمان درباره تشكلهاي مردم نهاد گفت: از اولویت های من ارتباط سازنده با سازمان های مردم نهاد است و سرباز محیط زیست کشور در گیلان سرسبز خواهم بود.

وی تصریح کرد: در سیستم های مدیریتی به حرکت هاي تیمی اعتقاد دارم تا رشد فزاینده ای در بخش محیط زیست رقم بخورد.

قربانعلی محمدپور: : به عنوان یک بومی همه تلاشم این بود که در کنار حفظ محیط زیست زمینه ها را برای رونق بخش کشاورزی و گردشکری فراهم شود.

قربانعلی محمدپور هم در جلسه تودیع خود گفت: خدمت به خلق و درست انجام دادن کارها عبادت است.

وی با اشاره به اینکه تمام برنامه های و جلسات استانی به منظور تصمیم گیری های درست و بجا بود افزود: خروجی خوب جلسات اغلب منجر به بازشدن گره های کهنه در استان شد.

محمدپور ادامه داد: به عنوان یک بومی همه تلاشم این بود که در کنار حفظ محیط زیست زمینه برای رونق بخش کشاورزی و گردشکری فراهم شود.

مديركل سابق حفاظت محيط زيست گيلان با بیان اینکه پسماند چالش اصلی محیط زیست گیلان است و روزانه ۱۵۰۰ تن زباله تولید می شود خاطرنشان کرد: حمایت های مسئولین استانی موجب شد که در سخت ترین شرایط مالی کشور، اعتبارات خوبی برای مدیریت پسماند به استان اختصاص یابد.

وی افزود: ما وضعیت را عوض کردیم و هم اکنون دو واحد کمپوست در حال ساخت است و پیشرفت فیزیکی دارد ؛ ضمن اینکه جایگاه دفن زباله سراوان که مشکلات جدی داشت در آينده اي نزديك شاهد تصفيه شيرابه آن خواهيم بود.

محمدپور با بيان اينكه حق نداریم جلوی توسعه استان را بگیریم گفت: در مدت خدمتگزاریم در گیلان، تعادل بین حفظ محیط زیست و توسعه استان اتفاق افتاد.

وی با اشاره به اينكه تالاب انزلی در محاصره سنبل آبی است و باید از خفه شدن این اکوسیستم ارزشمند جلوگیری کنیم گفت: تالاب انزلی در اولویت کاری ما قرار داشت و در احیای تالاب انزلی و کاهش ورود رسوبات به این اکوسیستم اقدامات مختلفی صورت گرفته است.

محمدپور ضمن تاكيد بر لزوم همكاري همه همكاران و مسئولين استان با مديركل جديد خاطرنشان كرد: مدیر کل جدید حفاظت محيط زيست استان هم فردی جوان، پویا و با انگیره است و امید می رود که اقدامات موثری در جهت حفظ محیط زیست استان بردارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین ها
تابناك وب