جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران برف گیلان با توجه به حجم سنگین بارش برف در استان به ریاست استاندار و با حضور شهردار رشت تشکیل شد.

مهر گیلان / جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران برف گیلان امروز دوشنبه ۷ اسفند ۱۴۰۲ به ریاست  اسدالله عباسی استاندار و با حضور رحیم شوقی شهردار رشت، سردار ملکی فرماندهی نیروی انتظامی استلان ،مدیرکل هلال احمر ،مدیر کل حمل و نقل و جاده ایی ،محمد دادرس مدیرکل هواشناسی گیلان و دیگر مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط استان تشکیل شد.

شهردار رشت در جلسه مذکور با اشاره به تشکیل ستاد حوادث غیر مترقبه شهرداری در راستای اعلام هشدار زرد سازمان هواشناسی گیلان در روز شنبه ۵ اسفند ماه جاری، اظهار کرد: حدود یک هزار نفر نیروهای خدماتی مناطق پنجگانه شهری، سازمان عمران و بازآفرینی شهری و دیگر سازمان های تابعه شهرداری با بیش از یکصد دستگاه ماشین آلات در حالت آماده باش کامل قرار گرفتند.

رحیم شوقی به برف روبی خیابان ها و معابر اصلی شهر رشت از بامداد امروز توسط ماشین آلات و نیروهای خدماتی شهرداری اشاره کرد و افزود: به منظور رفاه حال مردم، جابه جایی شهروندان توسط ناوگان اتوبوسرانی سازمان حمل و نقل و بار و مسافر  شهرداری به صورت رایگان انجام می شود.

وی با بیان اینکه جایگاه های سی ان جی شهرداری رشت برای ارائه خدمات سوخت رسانی به خودروها در آمادگی کامل قرار دارند، تصریح کرد:  سامانکده و گرمخانه شهرداری رشت آماده کمک رسانی به آسیب دیدگان ناشی از برف سنگین است.