مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان از اتمام عملیات اجرایی و آماده برقدار شدن پست فوق توزیع برق شهرستان سنگر خبر داد.

مهر گیلان / محمود دشت بزرگ مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای گیلان با اشاره به اینکه پست فوق توزیع برق شهرستان سنگر از پروژه‌های حیاتی و جزو ۱۸۰ اقدام عملیاتی تدوین شده وزارت نیرو برای عبور موفق از اوج بار سال جاری است، گفت: خوشبختانه با رایزنی‌های مختلف و همکاری بسیار خوب مقامات و مسئولین محلی شهرستان سنگر، عملیات اجرایی این پروژه پایان یافت و این پست آماده در مدار قرار گرفتن است.

دشت بزرگ در خصوص اهداف پروژه گفت: سرویس‌دهی مطلوب به مشترکان و رفع مشکل افت ولتاژ و تداوم تقویت و پایداری شبکه فوق توزیع بخش سنگر، افزایش قابلیت اطمینان در سطح فوق توزیع و اشتغالزایی جوانان منطقه از جمله اهداف این پروژه می باشد.

مدیرعامل شرکت برق منطقه ای گیلان در مورد مشخصات فنی پروژه گفت: پست سیار ۶۳/۲۰ کیلوولت ۱۵ مگاولت آمپر سنگر، شامل یک فیدر ورودی و ۴ فیدر خروجی ۲۰ کیلوولت می باشد. با بهره‌برداری از این پست، شاهد افزایش پایداری و کیفیت برق مشترکان در شهرستان سنگر خواهیم بود.

دشت‌ بزرگ با اشاره به سرمایه‌گذاری ۶۰۰ میلیارد ریالی برای اجرای این پروژه، خاطرنشان کرد: احداث این پست برای ۹ نفر به طور مستقیم و برای ۳۰ نفر به طور غیرمستقیم اشتغالزایی ایجاد کرده است.