استاندار گیلان گفت: باید از همه ظرفیتها دستگاه‌های اجرایی و همچنین نهادها استفاده کنیم تا جوانان در مسیر ازدواج و تشکیل خانواده قرار گیرند.

مهر گیلان / اسدالله عباسی روز (شنبه) در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان گیلان در رشت با تبریک سالروز ازدواج حضرت علی(ع) و حضرت زهرا(س) و روز ازدواج اظهار کرد: این نامگذاری تاکید بر امر ازدواج برابر الگوهای اسلامی دارد تا آرمانهای خانواده حفظ شود.

 نماینده عالی دولت در گیلان تاکید کرد: پیامبر اکرم(ص) نیز فرمودند که هیچ عملی همانند ازدواج نزد خداوند ارزش ندارد که در این راستا باید از همه ظرفیتها برای ازدواج جوانان بهره ببریم.

وی تصریح کرد: برای ترویج ازدواج آسان و تشکیل جشن های وصال و همچنین پرداخت وام ازدواج ، فراهم آوردن مسکن و اشتغال جوانان باید تلاش شود تا جامعه به سمت جوانی جمعیت پیش رود که برای برپایی ازدواج آسان باید از ظرفیت افراد نیکوکار هم استفاده کنیم.

وی افزود: با وجود اینکه مقوله ازدواج یکی از مسایل تاکید شده در دین مبین اسلام است، باید فضا را به گونه‌ای فراهم سازیم تا جوانان بیشتر به امر ازدواج تشویق شوند که در این امر نیاز به کمک نهادهای انقلابی هم داریم تا این کار خداپسندانه در جامعه بیش از پیش ترویج شود تا شاهد نشاط و همچنین جوانی جمعیت در جامعه باشیم.

نماینده عالی دولت در گیلان ادامه داد: البته برای تسریع امر ازدواج، باید اعتماد بنفس جوانان را افزایش دهیم و در راستای آموزه ‌ای دینی از همه توانمندی‌ها استفاده کنیم و با تخفیفات تالارها و همچنین اقلام و مایحتاج مربوط به امور جشنهای ازدواج ، گامی در این بخشها برداریم.

استاندار گیلان به شتاب در پرداخت وام ازدواج اشاره و اضافه کرد: خوشبختانه در سال جاری پرداخت وام ازدواج به زوجین در گیلان وضعیت مناسبی دارد و هم اینک این استان رتبه سوم را در کشور دارد و امیدواریم که این روند تا پایان سال ادامه یابد و از سوی دیگر شرایط برای اشتغال و مسکن جوانان نیز بیش از پیش فراهم شود.

عباسی بیان کرد: یکی از کارهایی که در دولت سیزدهم انجام شد، اعتماد به جوانان بود که از وجود آنان در دستگاهها استفاده شده تا جوانان به صورت پلکانی رشد کرده تا در نهایت نیز آینده کشور در دست همین جوانان قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی با توجه به منویات مقام معظم رهبری اعتقاد ویژه‌ای به استفاده از ظرفیت جوانان داشت که در این راستا باید روحیه خودباوری و امید را در جوانان افزایش دهیم تا زمینه را برای بروز خلاقیت و استعدادهای نهفته جوانان در عرصه های مختلف را فراهم سازیم.

نماینده عالی دولت در گیلان در ادامه گفت: همچنین در این راستا باید از وجود اساتید مجرب حوزه‌های مختلف استفاده کنیم تا با ارایه راهکارهای مناسب ،شاهد کاهش پیری جمعیت و تبدیل آن به جوانی جمعیت شویم که البته این گام برداشته شده است.

استاندار گیلان در خاتمه اظهار کرد: به هرحال باید تمام تلاش خود را انجام دهیم تا عدم ازدواج جوانان علت‌یابی و ریشه‌یابی شود تا بتوانیم با برطرف کردن مشکلات، شاهد جوانی جمعیت به خصوص در استان گیلان باشیم که در این امر کار فرمانداران نیز بسیار مهم است زیرا تاکید رئیس جمهور شهید نیز برطرف شدن مشکلات جوانان بود. 

در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان گیلان، روح الله رمضانی سرپرست دفتر هماهنگی و نظارت بر امور جوانان وزارت ورزش نیز حضور داشت.