استاندار در بازدید از پروژه احداث فاز دوم تصفیه خانه بزرگ آب گیلان در سنگر گفت : گیلان در دولت تدبیر و امید از استان‌های پیش‌رو در جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی داخلی و خارجی در حوزه‌ی آب می‌باشد. به گزارش مهرگیلان ،دکتر محمد علی نجفی پس از این بازدید در نشست با جمعی از […]

استاندار در بازدید از پروژه احداث فاز دوم تصفیه خانه بزرگ آب گیلان در سنگر گفت : گیلان در دولت تدبیر و امید از استان‌های پیش‌رو در جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی داخلی و خارجی در حوزه‌ی آب می‌باشد.

به گزارش مهرگیلان ،دکتر محمد علی نجفی پس از این بازدید در نشست با جمعی از مدیران ، گیلان را استان پیشتاز در سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش آب عنوان کرد و افزود : بهره بردن سد شفارود به عنوان نخستین پروژه‌ی کشور از اعتبارات فاینانس در روزهای پایانی سال ۹۲، اجرای نخستین طرح آبرسانی روستایی کشور با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در آستانه اشرفیه که قرارداد آن در سال ۹۴ در حضور استاندار گیلان و وزیر نیرو به امضاء رسید ، ساخت فاز دوم تصفیه خانه‌ی بزرگ آب گیلان به عنوان نخستین تصفیه خانه‌ی کشور که در سال ۹۳ به روش BOT و تلاش برای بهره‌مندی از تسهیلات ۳۵۰ میلیون دلاری بانک توسعه‌ی زیر ساخت آسیا در حوزه فاضلاب ۵ شهر گیلان گواه این مدعا است.

وی با بیان اینکه بهره برداری از فاز نخست تصفیه خانه در سالهای گذشته طولانی شده بود گفت :هم اکون کار بزرگی در حال انجام است و این پروژه با سرعت خوبی در دست پیگیری است که از آب و فاضلاب شهری استان، همکارانشان و شرکت سرمایه گذار که با جدیت در حال انجام کار هستند تشکر می کنم.

استاندار گیلان با بیان اینکه خوشبختانه تأمین منابع مالی پروژه از طریق  بخش خصوصی و صندوق توسعه ملی انجام شده و مشکلی ندارد گفت : ساخت فاز دوم تصفیه خانه بزرگ گیلان با سرمایه گذاری اولیه پیش بینی شده هزار و ۶۸۲  میلیارد ریال از پیشرفت کار مناسب برخوردار است و همه باید کمک کنیم تا تصفیه خانه دوم رشت تا سال آینده آماده بهره برداری شود.

وی با بیان گفت : با تکمیل فاز دوم این طرح تصفیه خانه بزرگ گیلان  می تواند جمعیت ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر را  تحت پوشش کامل قرار گیرد.

وی گفت : پیشرفت فیزیکی ساختمان فاز دوم تصفیه خانه بزرگ گیلان ۸۰ درصد و در بخش تجهیزات فنی نیز ۴۰ درصد پیشرفت کار دارد.

استاندار گیلان افزود : هماهنگی‌های لازم در استانداری برای پشتیبانی از مسیرهای انتقال آب تصفیه خانه نیز در حال انجام است.

وی گفت : دولت یازدهم به رغم مشکلات تحریم ،کاهش قیمت نفت و تنگناهای مالی کارهای بزرگ عمرانی زیادی در کشور انجام داده است .

دکتر نجفی به موفقیتهای عمرانی در استان گیلان اشاره کرد و گفت : این دستاوردها به اذعان کارشناسان خبره کشوری و مدیران ملی به دلیل هماهنگی های خوب داخل استان بوده است.

وی گفت : اگر کارهای خوب انجام شده برای مردم بازگو شود سرمایه گذاران نیز اعتمادبیشتری می کنند و برای اجرا پروژه ها حضور می یابند ./  انتهای پیام