یک بهله کرکس قهوه ای بزرگ آسیب دیده بعد حدود ۲۰ روز نگهداری و تیمار و پس از بهبودی کامل در ارتفاعات ماسوله در شهرستان فومن در طبیعت رهاسازی شد . به گزارش مهر گیلان ، به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان این کرکس مصدوم که فاقد توانایی پرواز بود توسط یکی […]

یک بهله کرکس قهوه ای بزرگ آسیب دیده بعد حدود ۲۰ روز نگهداری و تیمار و پس از بهبودی کامل در ارتفاعات ماسوله در شهرستان فومن در طبیعت رهاسازی شد .

به گزارش مهر گیلان ، به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان این کرکس مصدوم که فاقد توانایی پرواز بود توسط یکی از روستائیان ماکلوان شهرستان فومن به اداره حفاظت محیط زیست اطلاع داده شد و محیط بانان اداره با مراجعه به محل اقدام زنده گیری کرکس مصدوم نمودند و بعد حدود ۲۰ روز تیمار و نگهداری و اطمینان از بهبودی کامل توسط اداره حفاظت محیط زیست در ارتفاعات ماسوله در شهرستان فومن به دامن طبیعت بازگردانده شد .
این پرنده که با نام علمی Gyps fulvus از تیره قوشییان و ازگونه های تحت حمایت و شکار ممنوع می باشد در گذشته به تعداد زیاد در ارتفاعات شهرستان زندگی می کرد وبه راحتی اجتماعات زیاد آن در مناطق صخره ای وارتفاعات شهرستان از جمله ماسوله دیده می شد ودر سالهای اخیر از تعداد و جمعیت آن بشدت کاسته شده است .