نشست تخصصی مسئولیت اجتماعی شرکت‌های تابعه صنعت نفت شمال کشور با حضور مشاور اجتماعی وزیر نفت در ساری برگزار شد. ه گزارش مهر گیلان – سید امیر طالبیان مشاور اجتماعی وزیر نفت در نشست تخصصی مسئولیت اجتماعی شرکت‌های تابعه صنعت نفت شمال کشور که در شهر ساری برگزار شد اظهار داشت: این جلسات از سال […]

نشست تخصصی مسئولیت اجتماعی شرکت‌های تابعه صنعت نفت شمال کشور با حضور مشاور اجتماعی وزیر نفت در ساری برگزار شد.

ه گزارش مهر گیلان – سید امیر طالبیان مشاور اجتماعی وزیر نفت در نشست تخصصی مسئولیت اجتماعی شرکت‌های تابعه صنعت نفت شمال کشور که در شهر ساری برگزار شد اظهار داشت: این جلسات از سال گذشته شروع شده و پس از عسلویه، ماهشهر و اهواز، این چهارمین نشست منطقه‌ای است که در این زمینه برگزار می گردد.

وی بیان نمود: باید در زمینه مسئولیت اجتماعی با برنامه عمل کنیم و فعالیت‌ها را بر اساس نیازها تعریف نماییم تا بتوانیم به اهداف تعیین شده دست یابیم.

مشاور اجتماعی وزیر نفت، حفظ محیط زیست را یکی از اهداف مسئولیت اجتماعی دانست و عنوان کرد: برای توجه به جامعه محلی سعی داریم تا با استفاده از پیمانکاران همان منطقه ضمن الزامات زیست محیطی، رضایت جامعه محلی را نیز جلب کنیم.

همچنین در این نشست حسین اکبر مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با تشکر از نگاه ویژه وزارت نفت به مقوله مسئولیت های اجتماعی اظهار داشت: شرکت گاز استان گیلان در راستای مسئولیت های اجتماعی خود اقدامات گسترده ای از قبیل لوله کشی گاز مدارس محروم روستایی، بازسازی مزار مطهر شهدا و احداث نمازخانه بین راهی در جهت رفاه حال مسافرین محترم را به انجام رسانده است.

وی جلب رضایتمندی مشترکین را از مهم ترین اهداف شرکت گاز عنوان نمود و اظهار داشت: شرکت گاز استان گیلان از بهمن سال ۱۳۹۳ با تشکیل کارگروه تخصصی رسیدگی به شکایات نسبت به بازنگری و افزایش مبادی ارتباطات با مشترکین، طراحی نرم افزار رسیدگی به شکایات، مدیریت رسیدگی به شکایات (CRM) و برگزاری جلسات منظم رسیدگی به شکایات در جهت رسیدگی به درخواست ها و حل مشکلات مشترکین و مراجعین اقدام نموده است.

مهندس اکبر از طرح سفیران انرژی به عنوان یکی دیگر فعالیت های اجتماعی شرکت نام برد و اظهار داشت: این شرکت با همکاری صداو سیما، استانداری و آموزش و پرورش در جهت اشاعه فرهنگ مصرف بهینه و ایمن گاز طبیعی در استان گام های موثری برداشته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان همچنین از امضای تفاهم نامه همکاری مابین سازمان های مختلف از قبیل هلال احمر، آتش نشانی، بیمارستان ها و … به منظور رعایت نکات ایمنی، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی خبر داد و گفت: خوشبختانه همکاری شایسته ای میان ادارات مختلف استان در جهت فرهنگ سازی مصرف گاز وجود دارد و این تعامل مناسب سبب شد تا در سال ۹۶ شاهد حتی یک مورد مرگ خاموش (مرگ ناشی از گازگرفتگی) در سطح استان نباشیم.

وی در پایان اظهار داشت: عملکرد مناسب شرکت گاز استان گیلان در زمینه مسئولیت های اجتماعی سبب شد تا این شرکت جوایز مختلفی مانند تندیس زرین خدمات برگزیده سبز کشور بعنوان تنها واحد خدماتی در سطح کشور، تندیس برنزین تکریم ارباب رجوع، کسب رتبه برتر در زمینه رعایت حقوق مشترکین و مصرف کنندگان، کسب رتبه دوم در صیانت از حقوق شهروندی، تقدیرنامه سومین همایش مسئولیت اجتماعی وزارت نفت و تندیس زرین دومین جایزه مسئولیت های اجتماعی بنگاه های اقتصادی را کسب نماید.

لازم به ذکر است این نشست با حضور رئیس روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، مدیران عامل شرکت های گاز استان های شمالی، پخش و پالایش، مناطق عملیاتی انتقال گاز و خطوط لوله و مخابرات نفت، رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت منطقه شمال، مدیر عامل هلال احمر مازندران و رؤسای روابط عمومی شرکت های گاز در سالن کنفرانس شرکت گاز مازندران برگزار شد.