به گزارش مهر گیلان ،  محمد علی نجفی عصر امروز در جمع مدیران دستگاه های اجرایی و فرمانداران گیلان به آمادگی شرکت مخابرات استان و دستگاه های مختلف در اجرای برنامه های دولت و فعالیت هایی که به آنها سپرده شده، اشاره کرد وی اظهار داشت: رضا خضردوست مدیرعامل شرکت مخابرات گیلان و همکاران او […]

Pic.965
به گزارش مهر گیلان ،  محمد علی نجفی عصر امروز در جمع مدیران دستگاه های اجرایی و فرمانداران گیلان به آمادگی شرکت مخابرات استان و دستگاه های مختلف در اجرای برنامه های دولت و فعالیت هایی که به آنها سپرده شده، اشاره کرد
وی اظهار داشت: رضا خضردوست مدیرعامل شرکت مخابرات گیلان و همکاران او همراهی بسیار خوبی در اجرای طرح های مختلف در استان دارند.
استاندار گیلان اجرای پروژه های مختلف را برای شرکت مخابرات گیلان هزینه بردار دانست و افزود:شرکت مخابرات گیلان با توجه به اینکه بخش دولتی نیست و درامد- هزینه ای اداره می شود اما در حمایت از طرح های ملی و دولت کم نگذاشته است.
دکتر نجفی با بیان اینکه ممکن است شرکت مخابرات گیلان در برخی از جلسه ها مورد بی مهری قرار گرفته باشد، تصریح کرد: هر طرح و برنامه ای به شرکت مخابرات گیلان سپرده شده، بسیار خوب عمل کرده است .
در ادامه مدیرعامل شرکت مخابرات گیلان نیز در جلسه مذکور به سرشماری عمومی نفوس و مسکن از مهرماه امسال همزمان با سراسر کشور در استان اشاره کرد.
مهندس خضردوست گفت: زیرساخت های مخابراتی برای ستاد سرشماری عمومی نفوس و مسکن در تمام شهرستانها آماده است.
وی با اشاره به اینکه روستائیان در بعضی از روستاها از تلفن های بی سیم استفاده می کنند، افزود: رومینگ همراه اول روستائیان مذکور راه اندازی شده اما دارای اینترنت نیست.
این مسئول ادامه داد:آمارگیران در مناطق دوردست اینترنت بر خط ندارند و پس از دریافت اطلاعات با رسیدن به نزدیک ترین محل میتوانند اطلاعات خود را ارسال کنند.
وی از فعالیت ۴۹۰ دفتر ICT در روستاهای مختلف گیلان خبر داد و اظهار کرد: دفاتر مذکور از اینترنت با سرعت ۱۲۸k برخوردارند و برای تبادل اطلاعات میتوانند استفاده کنند.
مدیرعامل شرکت مخابرات گیلان با بیان اینکه در روستاهای دارای ADSL سرعت اینترنت تا یک مگابایت را ارائه دادیم ،خاطرنشان کرد:ارائه اینترنت به دفاتر ICT روستایی به صورت رایگان است .
مهندس خضردوست به فعالیت سه اپراتور در گیلان اشاره کرد و یادآور شد:شرکت ارتباطات سیار بیشترین تعداد سایت ها را در استان دارد./انتهای پیام