به گزارش مهر گیلان ،معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه با وجود تحریم ها روند توسعه و عمران کشور ادامه دارد، گفت : در لایحه بودجه سال آینده ۷۰ هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی پیش بینی شده است. محمدباقر نوبخت عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از راه […]

به گزارش مهر گیلان ،معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان اینکه با وجود تحریم ها روند توسعه و عمران کشور ادامه دارد، گفت : در لایحه بودجه سال آینده ۷۰ هزار میلیارد تومان برای طرح های عمرانی پیش بینی شده است.

محمدباقر نوبخت عصر پنجشنبه در حاشیه بازدید از راه آهن رشت – انزلی افزود : برای ۹ ماه امسال نیز ۳۹ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان برای طرح های عمرانی  کشور پرداخت شده است.

وی گفت: خوشبختانه با وجود  تحریم های دشمنان  که قصد توقف توسعه و آبادانی کشور را داشتند، نه تنها این امر متوقف نشد بلکه با شتاب بیشتر همه طرح ها در حال انجام و تکمیل است و امیدواریم بتوانیم برای مردم رفاه را به ارمغان بیاوریم.

وی با اشاره به در دست اجرا بودن دو پروژه مهم راه آهن قزوین- رشت به سمت کاسپین- بندر انزلی و احداث ۸.۲ کیلومتر آزادراه رشت- قزوین حد فاصل منجیل تا رودبار اظهار کرد: تلاش می کنیم تا این دو طرح تا پایان سال آینده به بهره برداری برسد.

وی با بیان اینکه ۷۰ درصد مسیر باقی مانده آزادراه رشت- قزوین ابنیه است، گفت:  این پروژه از دو سوی مسیر توسط دو پیمانکار در حال انجام است که باید  برای آن پل و تونل احداث شود که خود اقدام بسیار مهم و وسیعی است و عدم اجرای آن تا کنون موجب ترافیک سنگین در ایام تعطیل در محور قزوین – رشت شده و حتی گاه تا دهها کیلومتر موجب پس زدگی ترافیک و ایجاد مشکل و زحمت برای مردم می کند.

نوبخت ادامه داد: از این رو؛ دولت تکمیل هشت کیلومتر باقی مانده آزاد راه رشت- قزوین را در اولویت قرار داده تا بتوانیم با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیارد تومان تا پایان سال آینده این قطعه را که دو پیمانکار همزمان در حال  کار  بر روی آن هستند، به اتمام برسانیم.

 وی با اشاره به  برگزاری جلسه به همراه وزیر راه و شهرسازی و عوامل دست اندر کار در تکمیل باقی مانده پروژه آزادراه رشت- قزوین گفت: امیدواریم  بتوانیم  موانع را برطرف کنیم  و این مسیر  را بتوانیم   به اتمام برسانیم.

وی با اشاره به  اهتمام برای احداث مسیر ریلی رشت – آستارا  تصریح کرد:  این اقدام با دولت جمهوری آذربایجان به صورت مشارکتی در حال انجام است که مقامات آن کشور پیرو مذاکرات انجام شده  به گیلان سفر می کنند و  قرارداد و مسائل مالی آن به پایان می رسد.

نوبخت با اشاره به اینکه این قطعه؛ کریدور شمال- جنوب را تکمیل می کند و هم اکنون فعالیت ها برای تحقق این مهم در حال انجام است،  اظهار کرد: تکمیل کریدور شمال- جنوب موجب تسهیل حمل بار از کشورهای شمالی به خلیج فارس می شود که علاوه بر کشورمان برای کشورهای همسایه بویژه جمهوری آذربایجان هم با اهمیت است.

 وی با اشاره به اینکه یک مسیر ریلی دیگر نیز از رشت به دو شاخه تقسیم شده و به سمت بندر انزلی و بندر کاسپین می رود، خاطر نشان کرد: در حال حاضر هر دو  مسیر در حال فعالیت است که هر دو طرح باید تا سال آینده اجرا شود تا بتوانیم پروژه راه آهن رشت- قزوین که سرمایه گذاری بسیاری برای احداث آن شده، دارای توجیه اقتصادی شود.

  وی با اشاره به  اقدامات در حال انجام در حوزه راه آهن کشور گفت:پیش بینی می کنیم تا سال آینده افزون بر یک هزار و ۲۰۰ کیلومتر راه آهن جدید در کشور احداث شود.