استاندار گیلان در بازدید از  سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در زیباکنار رشت گفت : فضای معنوی و روحانی گیلان با برگزاری سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم صد چندان شده است. به گزارش مهر گیلان ، دکتر محمدعلی نجفی در حاشیه این دوره از مسابقات، برگزاری آن را موجب […]

استاندار گیلان در بازدید از  سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در زیباکنار رشت گفت : فضای معنوی و روحانی گیلان با برگزاری سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم صد چندان شده است.

dsc00044

به گزارش مهر گیلان ، دکتر محمدعلی نجفی در حاشیه این دوره از مسابقات، برگزاری آن را موجب معنوی شدن فضای گیلان دانست و افزود : برگزاری سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم ، سیمای گیلان در کشور را سیمای قرآنی و معرفتی ترسیم کرد.

دکتر نجفی به برگزاری موفق کنگره ۸ هزار شهید گیلانی در اردیبهشت سال جاری اشاره کرد و افزود : بسیار خرسندیم که فضای معنوی و روحانی گیلان با برگزاری سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم صد چندان شده است.

وی گفت : برگزاری این مسابقات وبازتابهای آن  سیمای قرآنی گیلان را در کشور ترسیم کرد.

استاندار گیلان گفت : گیلان از سطوح جوانان تا سنین بالا بیش از ۲۷۰ هزار فعال قرآنی دارد که بیش از ۱۰ درصد جمعیت استان می شود  و جنب وجوش خاصی در بین قشرهای مختلف مردم و شهرستانها برای بهره گیری از فیوضات معنوی این مسابقات وجود دارد.

وی افزود : از دست اندرکاران برگزاری این دوره از مسابقات به جهت فراهم کردن شرایط لازم جهت بهره گیری گیلان  از فرصت برگزاری سی و نهمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم قدردانی می کنم .

استاندار گیلان به تلاش‌های صورت گرفته جهت میزبانی هر چه بهتر گیلان در این دوره از مسابقات اشاره کرد و اظهار داشت : بیش از ۵۰ نشست از سال گذشته جهت برگزاری هر چه بهتر این دوره از مسابقات برگزار گردید که همراهی خوب مدیران استانی و روسای سازمان‌ها در برگزاری این مسابقات حاصل این نشست‌ها است .

وی قرآن را موجب حفظ وحدت در جوامع مسلمین دانست و افزود : فاصله گرفتن مسلمان از قرآن، تفرقه را در جوامع مسلمین به همراه خواهد داشت.

استاندار گیلان با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه تلاوت قرآن خود مقدمه ای برای بهره‌گیری از مفاهیم و تدبر در قرآن است اظهار داشت : امیدواریم همگی بتوانیم از این کتاب الهی در راه رسیدن به سعادت و کمال بهره گیریم.

استاندار گیلان همچنین با اشاره به بازدید از نمایشگاه فرهنگی قرآنی در حاشیه مسابقات مذکور تصریح کرد: غرفه‌های فرهنگی، هنری و قرآنی این نمایشگاه به شیوه درست، آداب و رسوم گیلان را به نمایش می‌گذارند.

دکتر نجفی با تاکید بر اینکه نمایشگاه مذکور به شیوه شایسته ظرفیت‌های هنری قرآنی استان را نمایان می‌کند تصریح کرد: هنرهای قرآنی هنرمندان گیلان با تاثیرپذیری از ظرفیت‌های معنوی استان دو چندان می‌شود.

تقدیر از خانواده شهیدان مدافع حرم گیلانی شهید محمدرضا یعقوبی و شهید حامد کوچک زاده و همچنین گفتگوی زنده تلوزیونی با شبکه سراسری قرآن و بازدید از جایگاه خبرنگاران و فعالین رسانه از دیگر برنامه‌های استاندار گیلان در بازدید از مسابقات سراسری قرآن کریم بود./انتهای پیام