در دیدار مدیرعامل این شرکت با نماینده مردم شریف شهرستان بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی به میزبانی آبفای گیلان، ضمن تشریح روند اجرای پروژه های آب و فاضلاب شهرستان بندرانزلی ،چگونگی تأمین آب ۱۹ روستا این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت. به گزارش مهر گیلان -سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب […]

در دیدار مدیرعامل این شرکت با نماینده مردم شریف شهرستان بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی به میزبانی آبفای گیلان، ضمن تشریح روند اجرای پروژه های آب و فاضلاب شهرستان بندرانزلی ،چگونگی تأمین آب ۱۹ روستا این شهرستان مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش مهر گیلان -سید محسن حسینی رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان گیلان در دیدار با نماینده مردم شریف بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی ضمن تشریح مشکلات حوزه تأمین آب شهرستان بندرانزلی اظهار داشت: به منظور تأمین آب با کیفیت ۱۹ روستای شهرستان بندرانزلی، اتصال شبکه توزیع آب این شهر به روستاهای غرب شهرستان با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال در دستورکار می باشد.

وی همچنین افزود: تامین آب روستای آبکنار از تاسیسات اجرا شده سایت باغبانان فومن نیز در حال بررسی است و پروژه تصفیه خانه شرق بندرانزلی نیز مجدد شروع به کار خواهند نمود.

مدیرعامل آبفای گیلان با تأکید بر لزوم تکمیل شبکه های جمع آوری و تصفیه فاضلاب در راستای حفظ و حراست از تالاب بین المللی انزلی، خواستار پیگیری کلیه نمایندگان شهرستان های همجوار تالاب، جهت پادارکردن طرح های مربـوط به این پروژه شد.

سپس دنیامالی نماینده مردم شریف شهرستان بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از اقدامات موثر امور آب و فاضلاب بندرانزلی در بهبود شرایط کیفی و کمی آب شرب روستاهای این شهرستان، به مشکلات موجود در بخش کیفیت آب و همچنین تأمین آب پایدار در روستاهای غرب انزلی اشاره کرد .

وی همچنین خواستار تسریع در روند تکمیل پروژه جمع آوری فاضلاب بهداشتی شهرستان بندرانزلی به خصوص تصفیه خانه فاضلاب شرق شد.