در این دیدار که با حضور دکتر احمد رمضانپور نرگسی رئیس شورای اسلامی رشت و جمعی از مدیران شهرداری رشت برگزار شد مباحث مختلف درباره مباحث سرمایه گذاری مورد بررسی قرار گرفت. به گزارش مهر گیلان -دکتر حاج محمدی در این جلسه از آمادگی شهرداری رشت برای اجرای پروژه های اقتصادی و سرمایه گذاری با […]

در این دیدار که با حضور دکتر احمد رمضانپور نرگسی رئیس شورای اسلامی رشت و جمعی از مدیران شهرداری رشت برگزار شد مباحث مختلف درباره مباحث سرمایه گذاری مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش مهر گیلان -دکتر حاج محمدی در این جلسه از آمادگی شهرداری رشت برای اجرای پروژه های اقتصادی و سرمایه گذاری با کشور سوئد خبر داد و اظهار کرد: رشت ظرفیت بسیار بکری در حوزه سرمایه گذاری دارد که کمتر شهری در ایران مشاهده می شود چنین ظرفیت های وسیعی را دارا باشد.

دکتر حاج محمدی از خریداری یک صد دستگاه اتوبوس دوگانه سوز با مشارکت سازمان همیاری ها و شهرداری های گیلان خبر داد و گفت: این اتوبوس ها با قیمت و کیفیت مناسب برای رشت خریداری خواهند شد.

وی با اشاره به افتتاح تصفیه خانه شیرابه سراوان بیان کرد: با تصفیه هر لیتر شیرابه جان چندین نفر نجات می یابد.

شهردار رشت کنترل و مدیریت پسماند در استان های شمالی را حائز اهمیت دانست و افزود: در حال اجرا و راه اندازی دستگاه زباله سوز هستیم که به ۱۰۰۰ میلیارد تومان هزینه نیازمند است.

دکتر حاج محمدی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه شهرداری رشت با قرارگاه سازندگی خاتم الانبیا عنوان داشت: تفاهم نامه بسیار خوبی برای اجرای چندین پروژه عمرانی و ساماندهی رودخانه های رشت منعقد شد و به زودی عملیات اجرایی پاک سازی رودخانه گوهررود رشت با اعتبار ۵۰۰ میلیارد تومان آغاز می شود.

شهردار رشت در ادامه با اشاره به اینکه از ۷۰ نقطه فاضلاب به رودخانه گوهررود وارد می شود گفت: می خواهیم تمام فاضلاب ورودی به رودخانه های رشت را حذف کنیم.

دکتر حاج محمدی شهرداری رشت را یکی از شهرداری های دوستدار محیط زیست دانست و افزود: این موضوع را در عمل اثبات کردیم و در تلاشیم علاوه بر کاهش آلودگی محیط زیست آلودگی هوا را نیز کاهش دهیم.

وی با اشاره به اینکه رشت می تواند اولین شهری در کشور باشد که به تراموا مجهز شود گفت: کلیات طرح تراموا در وزارت کشور تصویب شده و تراموا می تواند نقش مهمی در کاهش ترافیک و آلودگی هوا ایفا کند.

شهردار رشت در ادامه به دیگر ظرفیت های رشت نظیر تالاب عینک اشاره کرد و گفت: تالاب عینک یکی از بهترین و زیباترین برکه های ایرانی است و دارای موقعیت مناسبی برای راه اندازی ورزش های آبی است.

دکتر حاج محمدی همچنین در ادامه به ثبت رشت به عنوان شهر خلاق خوراک در یونسکو گفت: رشت بیش از ۲۵۰ نوع تنوع غذایی داشته و برند شهر خلاق ظرفیت بزرگی را در رشت ایجاد کرده است.

شهردار رشت در ادامه از آمادگی شهرداری رشت برای انعقاد تفاهم نامه خواهرخواندگی با یکی از شهرهای سوئد خبر داد.

دکتر حاج محمدی خاطرنشان کرد: شهرداری رشت این آمادگی را دارد تفاهم نامه های مشترکی را با اتاق بازرگانی سوئد و ایران در حوزه های آموزش، پژوهش و امکانات و تجهیزات منعقد کند.

دکتر احمد رمضانپور نرگسی رئیس شورای اسلامی رشت در این جلسه اظهار داشت: معتقدم برای نجات اقتصاد کشور در شرایط کنونی راهی جز تعامل دولت با بخش خصوصی نیست.

وی افزود: برای کاهش فشار اقتصادی موجود باید از ظرفیت سرمایه گذاران و بخش خصوصی بهره برد.

رضا خلیلی دیلمی رئیس اتاق بازرگانی سوئد و ایران در این جلسه با ابراز خرسندی از حضور در رشت و اشاره به ظرفیت های بکر رشت گفت: اتاق بازرگانی سوئد و ایران آمادگی لازم برای انعقاد تفاهم نامه های همکاری در حوزه های مختلف با شهرداری رشت را دارد.

وی همچنین از آمادگی اتاق بازرگانی سوئد و ایران برای راه اندازی نخستین آکادمی فوتبال ایران و سوئد در رشت خبر داد.

خلیلی دیلمی خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی سوئد و ایران در حوزه های مختلف نظیر آموزش، تهیه اتوبوس، مبلمان شهری، نورپردازی و … با شهرداری رشت همکاری کند