با تلاش مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان رشت سی هزار متر مربع از اراضی ملی و تالابی واقع در جیرسر چوکام رفع تصرف شد . به گزارش مهرگیلان رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رشت با اعلام این خبر گفت: در راستای بازپس گیری اراضی ملی و مقابله با تغییر کاربری های غیر قانونی […]

با تلاش مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان رشت سی هزار متر مربع از اراضی ملی و تالابی واقع در جیرسر چوکام رفع تصرف شد .

به گزارش مهرگیلان رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رشت با اعلام این خبر گفت: در راستای بازپس گیری اراضی ملی و مقابله با تغییر کاربری های غیر قانونی سی هزار متر مربع از اراضی ملی و تالابی واقع در جیرسر چوکام رفع تصرف شد .
حمزه عشوری گفت : این اراضی توسط تعدادی افراد سودجو در روستای جیرسر چوکام از توابع بخش خمام شهرستان رشت تصرف غیرقانونی و تبدیل به شالیزار شده بود، با حکم مرجع قضایی و با حضور نیروی انتظامی کلانتری خمام و نیروهای یگان حفاظت محیط زیست شهرستان رشت رفع تصرف شد.
عشوری با توجه به ارزش بالای زمین در منطقه تالابی گفت این موضوع برای متخلفین جذاب بوده و نسبت به تصرف این زمینها اقدام می کنند و همواره تصرفات غیر قانونی از مشکلات عمده طرح احیاء این تالاب بوده است که یگان حفاظت محیط زیست با گشت و کنترل شبانه روزی از هرگونه تصرف جدید در منطقه جلوگیری می کند. عشوری از تشکیل پرونده برای اراضی تصرف شده مربوط به سالیان گذشته خبرداد و از همکاری صمیمانه مراجع قضایی و انتظامی در کمک به رفع تصرفات قدردانی کرد.
فرمانده یگان حفاظت محیط زیست شهرستان رشت با اشاره به اینکه با متصرفین اراضی ملی بطور جدی برخورد می شود اظهار داشت : از همشهریان عزیز درخواست می شود در صورت اطلاع از هر گونه تخریب و تصرف اراضی ملی و تالابی مراتب را به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رشت اطلاع داده تا در اسرع وقت نسبت به بررسی و ارائه به مراجع قضایی به منظور رفع تصرف اقدام شود ./