حجت الاسلام و المسلمین مهدی صدیق گفت: وجود دغدغه ای بنام وصول نیم درصد سهم شهرداری در شان مکان فرهنگی نظیر کتابخانه نیست و شهرداریها موظف به پرداخت مرتب این سهم به کتابخانه ها طبق قانون هستند و هیچگونه اهمالی در این مورد پذیرفتنی نیست. به گزارش مهر گیلان، امیر محمدپور در جلسه انجمن کتابخانه […]

حجت الاسلام و المسلمین مهدی صدیق گفت: وجود دغدغه ای بنام وصول نیم درصد سهم شهرداری در شان مکان فرهنگی نظیر کتابخانه نیست و شهرداریها موظف به پرداخت مرتب این سهم به کتابخانه ها طبق قانون هستند و هیچگونه اهمالی در این مورد پذیرفتنی نیست.

photo_2016-07-13_15-04-54
به گزارش مهر گیلان، امیر محمدپور در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان لنگرود که امروز چهارشنبه(۲۳ تیر) و با حضور امیر حجت الاسلام و المسلمین صدیقی امام جمعه لنگرود، معاون فرماندار شهرستان آستانه اشرفیه، فاطمه اسماعیل پور رئیس اداره کتابخانه های عمومی این شهرستان، شهرداران و دیگر اعضای انجمن اعضای این انجمن در فرمانداری لنگرود برگزار شد بر حل مشکلات مربوط به احداث و توسعه کتابخانه های عمومی شهرستان لنگرود تاکید کرد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان با اشاره به ظرفیت بسیار مناسب شهرستان لنگرود و وجود مسئولین با سابقه فرهنگی غنی در این شهرستان خاطرنشان کرد: با وجود چنین مسئولین دلسوز و اهل کتاب و معرفت کتابخانه های عمومی بعنوان مراکز توسعه فرهنگی به جایگاه واقعی خود دست خواهند یافت. وی همچنین در ادامه تاکید کرد مشکلات مربوط به تامین مکانی مناسب برای ایجاد و احداث کتابخانه عمومی در شهر شلمان، چاف و چمخاله با کمک و همدلی مسئولین شهرستانی در سالجاری به نتیجه برسد.
در این جلسه همچنین حجت الاسلام مهدی صدیق امام جمعه لنگرود پیگیری های مدیرکل کتابخانه های عمومی استان گیلان در خصوص مسائل و مشکلات کتابخانه ها را ستودنی توصیف کرد و خواستار کمک و مساعدت بیشتر مسئولین شهرستان برای توسعه کتابخانه ها شد. امام جمعه لنگرود افزود: وجود دغدغه ای بنام وصول نیم درصد سهم شهرداری را در شان مکان فرهنگی نظیر کتابخانه نیست و شهرداریها موظف به پرداخت مرتب این سهم به کتابخانه ها طبق قانون هستند و هیچ گونه اهمالی در این حوزه پذیرفتنی نیست.
وی توسعه کتابخوانی را از واجبات دینی دانست و خاطرنشان کرد: همانگونه که رهبر معظم انقلاب نیز بارها به این نکته اشاره کرده اند این وظیفه ای همگانی و بر دوش یکایک ماست.
در ابتدای این جلسه نیز فاطمه اسماعیل پور رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان لنگرود با ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی این شهرستان با انتقاد از عملکرد شهرداری لنگرود و شهرهای این شهرستان عدم حمایت شهرداری از کتابخانه های عمومی را ناشی از نگاه غیر فرهنگی ایشان عنوان کرد./انتهای پیام