دبیر ستاد تنظیم بازار از توزیع گسترده میوه و مرکبات در روز‌های آینده خبر داد. به گزارش مهر گیلان – آقای عباس قبادی در جلسه ستاد تنظیم بازار گفت: یکی از برنامه‌های ما این است که میوه‌هایی که از طریق کارگروه تنظیم بازار ذخیره سازی شده، در روز‌های آینده توزیع گسترده شود. وی درباره تنظیم […]

دبیر ستاد تنظیم بازار از توزیع گسترده میوه و مرکبات در روز‌های آینده خبر داد.

به گزارش مهر گیلان – آقای عباس قبادی در جلسه ستاد تنظیم بازار گفت: یکی از برنامه‌های ما این است که میوه‌هایی که از طریق کارگروه تنظیم بازار ذخیره سازی شده، در روز‌های آینده توزیع گسترده شود.

وی درباره تنظیم بازار شب عید نیز با بیان این که گزارش‌های مختلفی از وضعیت میوه و مرکبات داشتیم افزود: در چند روز گذشته جلساتی را با همه دست اندرکاران از باغداران تا تشکل‌ها داشتیم که مقرر شد مکان‌های مناسبی را در اختیار آنان قرار دهیم تا بتوانند کالا را به صورت مستقیم عرضه کنند.

آقای قبادی با بیان این که این اقدام، حذف واسطه‌ها و دلال‌ها را در پی خواهد داشت گفت: امیدواریم با قیمت گذاری مناسب‌تر بتوانیم میوه و تره بار را در اختیار مردم قرار دهیم.

وی اضافه کرد: با استانداران سراسر کشور نیز هماهنگی به وجود آمده که در استان‌ها و شهر‌های مختلف میوه و تره بار در اختیار مردم قرار گیرد.

دبیر ستاد تنظیم بازار گفت: در تهران هم باغداران دماوند، آذربایجان شرقی و غربی و همه استان‌هایی که تولیدکننده میوه هستند این امکان به وجود آمده که ما فضایی را در اختیار آن‌ها قرار دهیم.

قبادی افزود: در میادین میوه و تره بار شهرداری تهران نیز بیش از ۸۰ نقطه آماده است که بتوانیم در اختیار تولیدکنندگان قرار دهیم تا میوه را به صورت مستقیم عرضه کنند.

وی همچنین با اشاره به گزارش‌هایی از سطح بازار از موجودی کالا‌های بنادر و کالا‌های وارد شده به کشور گفت: آن چه در سال ۹۹ اتفاق افتاد، به اندازه سال ۹۸ کالا به کشور وارد شده است.

دبیر ستاد تنظیم بازار با بیان این که بیش از ۲۰ میلیون تن کالا‌های مورد نیاز در سال ۹۹ از کشور‌های مختلف خریداری و وارد شده است افزود: اکثرکالا‌های خریداری شده کالا‌های واسطه‌ای از جمله مواد اولیه کارخانه‌ها هستند.

قبادی گفت: همچنین کالا‌های مصرفی جامعه از جمله روغن، جو، کنجاله، ذرت و دانه‌های روغنی نیز وارد شده و موجودی بنادر کشور هم به میزان سال گذشته است.

وی با بیان این که خوشبختانه کسری‌ای در این زمینه وجود ندارد افزود: بانک مرکزی همه اعتباراتی را که مورد نیاز بوده، امسال به طور صددرصد به کالا‌های اساسی اختصاص داده و خرید‌ها برای کالا‌های سال ۱۴۰۰ آغاز شده است./صدا و سیما