مدیرکل حفاظت محیط‌زیست گیلان گفت: شمار پرندگانی که شکارچیان می‌توانند برای هرگونه پرنده از ۱ تا ۵ قطعه متفاوت بوده که در پروانه شکار قید شده است. آغاز فصل شکار پرندگان وحشی در گیلان به گزارش مهر گیلان ، مدیرکل حفاظت محیط‌زیست گیلان گفت: شکارچیان می‌توانند با گرفتن پروانه انواع کبوتر، کبک، تیهو، بلدرچین، باقرقره […]

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست گیلان گفت: شمار پرندگانی که شکارچیان می‌توانند برای هرگونه پرنده از ۱ تا ۵ قطعه متفاوت بوده که در پروانه شکار قید شده است.
آغاز فصل شکار پرندگان وحشی در گیلان

به گزارش مهر گیلان ، مدیرکل حفاظت محیط‌زیست گیلان گفت: شکارچیان می‌توانند با گرفتن پروانه انواع کبوتر، کبک، تیهو، بلدرچین، باقرقره شکم سیاه و سفید، غاز خاکستری، چنگر، اردک سرسبز، خوتکا، فیلوش، اردک ارده‌ای، اردک نوک پهن و تنجه شکار کنند.

قربانعلی محمدپور افزود: شکارچیان می‌توانند حداکثر تا ۳۰ بهمن روزهای پنج‌شنبه و جمعه هر هفته از طلوع تا غروب آفتاب شکار کنند.

مدیرکل سازمان حفاظت محیط زیست گیلان اذعان داشت: شهروندان می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و ارائه مدارک مورد نیاز پروانه شکار بگیرند.

وی بیان کرد: شمار پرندگانی که شکارچیان می‌توانند در هریک از این روزها شکار کنند برای هرگونه پرنده از ۱ تا ۵ قطعه متفاوت بوده که در پروانه شکار قید شده است.

تالاب‌های بین‌المللی‌انزلی، بوجاق کیاشهر، کیاکلایه لنگرود، امیرکلایه لاهیجان، آق و استیل آستارا، سلکه – سیاه کشیم و سرخانکل صومعه‌سرا ایستگاه مهم این پرندگان است./انتهای پیام