آئین نکوداشت  و تجلیل ۱۷  نفر از بازنشستگان  شرکت سهامی برق  منطقه ای  گیلان  با حضور   مدیر  عامل ، معاونین  و جمعی دیگر از مسئولین  در سالن  کنفرانس شرکت  برگزار شد . عزیزان پیشکسوت مهندس عظیم  بلبل آبادی  مدیر عامل  شرکت سهامی  برق منطقه ای  گیلان  با ابراز خرسندی  از حضور   در جمع  عزیزان  “پیشکسوت […]

آئین نکوداشت  و تجلیل ۱۷  نفر از بازنشستگان  شرکت سهامی برق  منطقه ای  گیلان  با حضور   مدیر  عامل ، معاونین  و جمعی دیگر از مسئولین  در سالن  کنفرانس شرکت  برگزار شد .
عزیزان پیشکسوت
مهندس عظیم  بلبل آبادی  مدیر عامل  شرکت سهامی  برق منطقه ای  گیلان  با ابراز خرسندی  از حضور   در جمع  عزیزان  “پیشکسوت ” گفت :  استفاده  از کلمه ” بازنشسته ”  را  برای  جمع این  عزیزان  نمی پسندم ،  بلکه “پیشکسوت ”  را شایسته  و زیبنده  این  سرمایه  های  صنعت  برق  گیلان  می دانم .
خادمان  دیروز
وی افزود:  پیشکسوتان عزیز همان  نیروهای متعهد ، متخصص،  زحمت کش ، فعال و خادمان  دیروز  هر مجموعه  و هر سازمانی  هستند که زندگی  شان  صرف  اعتلای  پیشرفت و  ترقی  مجموعه  فعلی  و سازمانی  شده است  که در حال حاضر  ما درآن  مشغول  کار  هستیم .
موفقیت  ها و شایستگی ها
وی اضافه کرد :  در حقیقت سنگ  بنای  اولیه  از طریق  همین  پیشکسوتان  پایه گذاری  شده است  ،  اگر  شرکت  ها و سازمان ها از موفقیت ها و یا شایستگی  خاصی  برخوردار باشند  تمامی  اینها  مرهون  زحمات  و تلاش  ها و پیگیریهای  پیشینیان و پیشکسوتان  هر سازمان  و هر مجموعه  است .
کوله باری  از تجارب
وی  یادآور شد : پیشکسوتان  حاضر  در جلسه  با فعالیت  های  حداقل۳۰  ساله  خود ،  کوله باری  از تجارب و سرشار از مهارت های مختلف و دانش گرانبها هستند .
بهره برداری از دانش  و تجربه
مدیر عامل  برق گیلان  با اشاره به  به اهمیت  بهره گیری  از دانش  و تجربه  پیشکسوتان  گفت :  در بسیاری  از کشورهای جهان ازاین  انباشت  دانش و تجربه  به نحو مطلوب  بهره برداری  می شود .  وی افزود :  امیدواریم که در داخل  کشور  نیز  قوانین  و مقررات  به گونه  ای  رقم  بخورد  تا شرایط  استفاده  ازاین  تجارب  و پتانسیل  ها به نحو مطلوب  مهیا  شود .
 رسیدگی  و رفع مشکلات  در اولویت  کار
مهندس  بلبل آبادی  در مورد  مشکلات  پیشکسوتان  اعم از دندانپزشکی ، عینک و دیگر  مسایل بیمه  ای گفت : همه  این موارد  و دیگر  مسایل  درمانی   پیشکسوتان  در اولویت  کاری  شرکت   سهامی برق  منطقه ای   گیلان  است و اگر  مقدورات ، قوانین  و مقررات  اجازه  دهد، رویکرد  شرکت  به هیچ  وجه  تنگ  نظرانه  نیست  بلکه  در مسیر  قوانین  و مقررات  با استفاده  از هر  روزنه  قانونی  قابل  دسترس،از بازنشستگان  حمایت خواهیم کرد .
پیش  از سخنان مدیر  عامل  برق  گیلان ،  رضا احمدی  مدیر  دفتر  روابط عمومی  ، عزت الله  گلشن  و مهندس کوهی  دو تن از بازنشستگان  و روانگرد معاون  منابع  انسانی  شرکت  سهامی  برق  منطقه ای  گیلان  به ترتیب   هر یک  در مورد  انتخاب  آزادانه  شرکت  برق  و مسایل  مرتبط ، خواسته ها و نیازها،  ارزیابی  کارنامه ها و پیگیری  روند  امور بیمه ای و سایر موارد  بازنشستگان  سخن گفتند.
 انتخاب  آزاد
رضا احمدی  مدیر دفتر  روابط عمومی  شرکت سهامی برق منطقه ای   گیلان  با طرح  این مطلب  ”  اگر  اقتصاد را  هسته  مرکزی  فعالیت  های بشر  بدانیم ”  گفت :  همه  ما  کارکنان  شرکت سهامی برق  منطقه ای  گیلان ، این شرکت را  به عنوان  فعالیت  اقتصادی  خودمان  آزادانه  انتخاب   کردیم .
کمک های  متقابل
وی افزود :  همکاران  بازنشسته ۳۰  سال  از بهترین  ایام  عمر گرانبها و همه  تخصص ، دانش ، فکر و تجارب  خود را  در جهت  کمک و پیشبرد  اهداف  شرکت  گذاشتند و از طرف  دیگر  شرکت  برق گیلان علاوه  بر پرداخت  حقوق  و مزایا ، امکانات  رفاهی،  طی مدت  ۳۰ سال   برای همکاران   برنامه های جذب ، آموزش  ، حفظ  و نگهداشت ،  رشد و ارتقاء  در سطوح  فردی  و اجتماعی  را به اجراء گذاشت  و امروز هم  به پاسداشت  بازنشستگی  ۱۷ نفر  از همکاران  ، راههای  متقابل  همکاری  بین  بازنشستگان  و شرکت  را بررسی  خواهیم  کرد  تا بدانیم  که بازنشستگان  و شرکت  توانایی  انجام  چه کمکی  را دارند ؟
مدل  یا الگوی  کاری
رضا  احمدی  در بخشی   دیگر از سخنان  خود  با ذکر  یک مدل  یا الگوی  کاری گفت :  مدیر عامل  یکی از  کانونهای بازنشستگان  برق منطقه ای  آذربایجان  در سمینار  کانون های بازنشستگان صنعت  آب و برق  سراسر  کشور  در چند سال پیش به میزبانی  برق گیلان  در سالن  اجتماعات  بانک  صادرات  در رشت   اعلام  کرد  ” که هدف  ما کمک  به شرکت   سهامی  برق منطقه ای   آذربایجان  است  و در همین  ارتباط  حدود  ۵ میلیارد  تومان  در طی  ۳ سال  قبل  با شرکت  قرار داد منعقد  کردیم  که  سالانه  حدود  یک میلیون  تومان  به تمامی اعضای  کانون   بازنشستگان خود  سود پرداخت  کردیم . که کانون و تعاونی ما می تواند از این مجموعه الگو برداری کند.
وی افزود :  در سال گذشته  نیز  از ۸  نفر تجلیل  شد  که درآن مراسم  ” حجت الاسلام  جهانگیری  ”  امام جماعت  وقت   برق گیلان   حضور  داشتند که امسال به دیار باقی  شتافتند که  رحمت   بیکران الهی  را برای  آن  شادروان  خواستاریم ./ انتهای پیام