نشست مشترک ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید گیلان با حضور وزیر صنعت معدن وتجارت و معاونین وی و مدیرعامل بانک کشاورزی صبح امروز در استانداری گیلان برگزارشد. به گزارش مهرگیلان، دکتر محمدعلی نجفی با یادآوری روزهای آغازین شروع کار پرداخت تسهیلات رونق تولید در بخش اشتغال و قرار گرفتن […]

نشست مشترک ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی و کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید گیلان با حضور وزیر صنعت معدن وتجارت و معاونین وی و مدیرعامل بانک کشاورزی صبح امروز در استانداری گیلان برگزارشد.

%d8%a7%d8%b5%d9%84%db%8cبه گزارش مهرگیلان، دکتر محمدعلی نجفی با یادآوری روزهای آغازین شروع کار پرداخت تسهیلات رونق تولید در بخش اشتغال و قرار گرفتن استان در رده های آخر  خاطر نشان کرد :  در نشستی که به همراه مجمع نمایندگان استان با  حضوروزیر صنعت، معدن و تجارت در تهران برگزار شد به ایشان قول دادم که گیلان جزو استان‌های برتر در رفع موانع تولید و اشتغال قرار گیرد  که الحمدا… اکنون در جایگاه دوم و سوم کشوری در این کارگروه قرار گرفته است

وی با اشاره به اختصاص ۴۷۰ میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید  و جذب ۷۰ درصدی این تسهیلات افزود : انتظار داریم با توجه به اینکه این سهمیه بزودی تمام می شود طبق قول مساعد وزیر صنعت ، معدن و تجارت تسهیلات و اعتبارات جدیدی در نظر گرفته شود

دکتر نجفی گفت :  براساس دستورالعمل های اجرایی  پرداخت تسهیلات رونق تولید  به واحدهای کوچک با دارا بودن حداکثر ۵۰ نفر نیروی کار، ۱۰ میلیارد ریال و برای واحدهای صنعتی متوسط با دارا بودن حداکثر ۱۰۰ نفر نیروی کار، ۳۰ میلیارد ریال تسهیلات اختصاص می یابد.

وی همچنین با اشاره به اثرات مثبت پرداخت تسهیلات رونق تولید پیشنهاد داد مشابه این طرح برای واحدهای صنعتی بزرگ که بیش از ۱۰۰ نفر نیروی کار دارند نیز تا پرداخت تسهیلات در سقف  ۱۰۰ میلیارد ریال اجرایی شود.

استاندار گیلان خواستار در نظر گرفتن اختیارات بیشتر به بانک‌های استان شد و افزود : گاهی ارجاع رونده طرح‌های بزرگ جهت دریافت تسهیلات به تهران چند ماه به طول می‌انجامد که انتظار داریم اختیارات بیشتری به آنان تفویض شود .

استاندار گیلان با قدردانی از همراهی خوب مدیران بخش‌های مختلف استانی و بانک‌ها در ستاد رفع موانع تولید اظهار داشت : این همکاری و همراهی موجب گردید تا شاهد رشد استان در بخش اشتغال باشیم.

وی برگزاری جلسات اقتصاد مقاومتی را در راستای برنامه ششم توسعه و توجه به مباحث برنامه‌ای و دراز مدت عنوان کرد و افزود : الحمدا… با برگزاری ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شاهد اقدامات خوبی در حل مشکلات واحدهای تولیدی هستیم.

استاندار گیلان  همچنین بازگشایی مجدد سایت بهین یاب برای ثبت نام واحدهای خرد ومتوسط را خواستار شد و گفت : در بخش گردشگری انتظار داریم تا با بازگشایی مجدد سایت بهین یاب فرصتی برای ثبت نام در این سایت فراهم شود.

وی همچنین به پیشرو بودن استان در بخش پرورش ماهی در قفس اشاره کرد و افزود : الحمدا… با همکاری خوب محیط زیست مشکلاتی که سایر استان‌ها در بحث محیط زیست به آن مواجه بودند در گیلان مرتفع گردید واستانهای مازندران و گلستان  نیز در حال بهره گیری ازاین فرصت هستند .

استاندار گیلان با یادآوری مشکلات بیکاری استان در آغاز به کار دولت یازدهم خاطر نشان کرد : الحمدا… با تلاش های صورت گرفته در دولت تدبیر و امید رشد خوبی را در بخش اشتغال استان شاهد هستیم البته این به معنای حل کامل مشکلات این بخش نیست.

وی حل مشکل اشتغال فارغ التحصیلان جوان و دانش آموختگان را از جمله اولویت‌های استان برشمرد ./انتهای پیام