نشست بررسی روند اجرای مصوبات سفر کاروان تدبیر و امید به گیلان در سازمان برنامه و بودجه‌ی کشور برگزار شد. به گزارش مهر  گیلان در این نشست که دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، دکتر نجفی استاندار گیلان، جمعی از معاونین وزرا، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و مدیران کل […]

نشست بررسی روند اجرای مصوبات سفر کاروان تدبیر و امید به گیلان در سازمان برنامه و بودجه‌ی کشور برگزار شد.

img_5344به گزارش مهر  گیلان در این نشست که دکتر نوبخت معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه، دکتر نجفی استاندار گیلان، جمعی از معاونین وزرا، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار و مدیران کل استانی حضور داشتند درخصوص آخرین روند اجرای مصوبات سفر دکتر روحانی به گیلان و تسریع در اجرای این طرح‌ها بحث و تبادل و نظر شد.

دکتر نوبخت در این نشست تأکید کرد : کلیه مطالبات و معوقات پروژه‌های سفرهای استانی تا پایان امسال پرداخت خواهد شد.

وی درخصوص آخرین وضعیت پروژه‌ی راه آهن قزوین رشت نیز گفت : اعتبارات باقیمانده‌ی این طرح مهم از طریق اسناد خزانه و اوراق مشارکت به وزارت راه و شهرسازی پرداخت می‌شود تا راه‌آهن گیلان در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بهره‌برداری برسد.

استاندار گیلان نیز در این نشست با دعوت از معاون رئیس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه برای سفر به گیلان  برای بررسی مصوبات سفر از جمله راه‌آهن گفت : با توجه به اینکه راه‌آهن رشت- قزوین تا پایان دولت به اتمام می‌رسد آغاز ساخت ایستگاه مرکزی رشت در میدان گیل ضروری است.

وی همچنین با اشاره به آخرین وضعیت ساخت پروژه‌های ۱۱ کیلومتر باقیمانده آزاده راه رشت- قزوین، سدهای لاستیکی و در دست اجرای شفارود و پلرود، پروژه‌های آب و فاضلاب شهری و روستاییی درخصوص تکمیل بیمارستان‌های نیمه تمام گفت : تجهیز بیمارستان‌های آستارا و رضوانشهر که از مصوبات سفر کاروان تدبیر و امید است در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفته است.

دکتر نجفی افزود : عملیات اجرایی این بیمارستان‌ها به اتمام رسیده و پس از تجهیز تا پایان سال آماده‌ی بهره‌برداری است.

وی خاطر نشان کرد : بیمارستان‌های لاهیجان و لنگرود نیز تا پایان دولت یازدهم به اتمام رسد./انتهای پیام