رئیس جمهور گفت: شهید حاج قاسم سلیمانی در دفاع از مرز‌های دین و حریم دین و ایستادگی و مقاومت نماد بصیرت و پایبند بودن به پیمان ولایت است.

به گزارش مهر گیلان -آقای سید ابراهیم رئیسی امروز شنبه در سخنانی در کنگره بین المللی بزرگداشت علامه مصباح یزدی افزود: آیت الله مصباح یزدی هم در حوزه خداشناسی، انسان شناسی و هم در حوزه ایدئولوژی، عقیده و عقاید شناسی و هم در حوزه آسیب شناسی دارای نظر و نظریه بودند و هم کتاب‌های بسیار قابل استفاده‌ای داشتند.
آقای رئیسی ادامه داد: وجود مقدس صدیقه طاهره (س) به امر خدا دو هدیه از دست پیامبر عظیم الشان دریافت کردند که یکی هدیه ملکی و یکی هدیه ملکوتی بود.
رئیس جمهور اضافه کرد: هدیه ملکی، همان فدک و قصه پرغصه آن است، اما هدیه ملکوتی، تسبیحات فاطمه زهرا (س) است که یک هدیه برای بشریت است، بحث التزام به تسبیحات بسیار مهم است و تمام عوالم هستی بر همین تسبیحات قرار دارد و در این باب باید ملتزم شد، این التزام را آیت الله مصباح یزدی در عرصه نظریه پردازی بسیار خوب اندیشید و بسیار خوب نظریه پردازی کرد که چگونه انسان سالک می‌تواند ملتزم به تسبیحات و عبد باشد و در این عالم از هیچ کس نهراسد و تنها وظیفه خود را انجام دهد و تکلیف مدار و ولایت مدار باشد.

آقای رئیسی افزود: آیت الله مصباح یزدی در عرصه فکر اندیشه و نظریه پردازی نماد بصیرت و میثاق با ولایت و در عمل و اجرا حاج قاسم سلیمانی نماد بودند.
رئیس جمهور گفت: آنچه که آیت الله مصباح یزدی در مرزبانی دین و التزام به تسبیحات نظریه پردازی کرد، حاج قاسم سلیمانی به عنوان یک مرد در میدان، التزام عملی خود را نشان داد و در دفاع از مرز‌های دین و حریم دین و ایستادگی و مقاومت بعنوان یک نماد از بصیرت، یک نماد پایبند بودن به پیمان ولایت است.
آقای رئیسی ادامه داد: طرح ولایت یکی از یادگاری‌های ارزشمند آیت الله مصباح یزدی است، زمانی که بنده در آستان قدس رضوی بعنوان خادم حضور داشتم مشاهده می‌کردم که جوانانی می‌آمدند و در یک مجموعه بسیار ارزشمند سال‌هایی حضور داشتند، طرح ولایت بسیار اثرگذار بود و به گفته خود همین جوانان چیز‌های زیادی به دست می‌آوردند و این طرح یکی از یادگاری‌هایی است که باید پاس داشته شود.
رئیس جمهور در پایان تصریح کرد: ان شاالله که خداوند توفیق دهد بتوانیم شخصیت آیت الله مصباح یزدی را بشناسیم و بتوانیم در مسیری که آن‌ها ترسیم کردند و در مسیری که حاج قاسم گام نهاد، حرکت کنیم تا هم رضای خداوند متعال را بدست آوریم و هم سعادتمند شویم./صدا و سیما