شرکت گاز استان گیلان در راستای اجرای الزامات بهداشت، ایمنی و محیط زیست (HSE) با برگزاری مستمر دوره های آموزشی، اجرای بازرسی ها، مانورها و ... توانسته است آمار 12 میلیون و 785 هزار نفرساعت کار بدون حادثه را در شرکت به ثبت برساند.

به گزارش مهر گیلان-عیسی جمال نیکویی مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان با اعلام این خبر، اظهار داشت: شرکت گاز گیلان همواره تلاش میکند تا با افزایش سطح آمادگی کارکنان برای مقابله با بحران های احتمالی میزان وقوع خسارت های جانی و مالی را به حداقل برساند.

وی در خصوص دوره های آموزشی برگزار شده در حوزه HSE برای کارکنان گفت: در سال گذشته ۳۵ دوره آموزشی برای پرسنل در ادارات مختلف استان برگزار شد که نسبت به سال پیش از آن ۱۳ درصد رشد داشته است.

جمال نیکویی همچنین از انجام ۲۷ مانور در سال گذشته با موضوعات آتش سوزی، افت فشار، خرابکاری و خروج اضطراری خبر داد و بیان کرد: با توجه به کاهش محدودیت های مربوط به کرونا، تعداد مانورهای برگزار شده در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال پیش از آن  ۱۲ درصد رشد داشته است.

مدیرعامل گاز گیلان در خاتمه با بیان اینکه شرکت گاز مسئول تامین ایمنی تاسیسات و خطوط گاز تا درب منازل مشترکین است، اظهار داشت: از مصرف کنندگان گاز طبیعی تقاضا داریم تا با استفاده از وسایل گازسوز استاندارد و بررسی مستمر این دستگاه ها، ضمن ارتقاء سطح ایمنی منازل، این شرکت را درجهت پیشگیری از هرگونه حوادث مرتبط با گاز یاری رسانند.