پانزدهمین دوره مسابقات بین المللی کشتی فرنگی جام شاهد گرامیداشت شهید حسن عشوری، امشب با قهرمانی تیم ایران در رشت پایان یافت.

به گزارش مهر گیلان-در این دوره از مسابقات ۲۰۰ کشتی‌گیر رده سنی جوانان از ایران، ارمنستان و جمهوری آذربایجان به مدت ۲ روز و در ۱۰ وزن در مجموعه ورزشی ۶ هزار نفره شهدای رشت با هم رقابت کردند.
در پایان این رقابت ها، تیم کشتی فرنگی جوانان ایران با کسب ۲۳۰ امتیاز قهرمان شد، تیم ارمنستان با کسب ۱۵۷ امتیاز و تیم جمهوری آذربایجان با ۵۸ به ترتیب دوم و سوم شدند.
در روز پایانی این مسابقات و در اوزان باقیمانده، در وزن ۶۰ کیلوگرم، سورن آقاجانیان و آشوت مانوکیان هر ۲ از تیم ارمنستان به ترتیب عناوین قهرمانی و نایب قهرمانی را کسب کردند، مهدی علی‌پور و محمد جانقلی از ایران، به طور مشترک سوم شدند.
در ۶۷ کیلوگرم حجت رضایی از ایران به مقام قهرمانی رسید، محمدامین حیایی فر دوم شد، عرفان، ولی پور از ایران به همراه آشوت خاچاتریان از کشور ارمنستان به طور مشترک سوم شدند.
در ۷۷ کیلوگرم، مسعود کاووسی از ایران با غلبه برابر همه رقبای خود به مدال طلا رسید، علیرضا عبدولی در مکان دوم قرار گرفت، حسین رنجبر و جبار کاویان به طور مشترک سوم شدند.
در ۸۷ کیلوگرم ویگن نظریان از کشور ارمنستان به مقام قهرمانی دست یافت تا مدال طلای این وزن به ارمنستان تعلق گیرد، ابوالفضل مدال نقره گرفت، سعید کریمی زاده و یاسین یزدی نیز به طور مشترک مقام سوم را کسب کردند.
همچنین در وزن ۱۳۰ کیلوگرم، مهدی حسین پور از ایران با برتری برابر حریفان خود به مدال طلا و مقام نخست دست یافت، آلبرت وردانیان از ارمنستان در مکان دوم قرار گرفت، یوسف مجنون و محمدرضا خدمتلو هر ۲ از ایران، به طور مشترک بر سکوی سوم ایستادند.