مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری های داخلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نگاه وژه دولت به رسانه ها گفت: رسانه اقامتگاه و گذرگاه نیست بلکه یک شغل است.

به گزارش مهر گیلان-ایمان عصر پنجشنبه در آئین اختتامیه نخستین جشنواره رسانه‌ای مطبوعات و رسانه‌های شمال کشور در مجتمع نفت محمود آباد مازندران اظهار کرد: رسانه‌های محلی و استانی به مراتب تأثیرگذار تر از رسانه‌های کشوری حرکت می‌کنند.

وی با اشاره به توانمندی‌های رسانه‌های استانی و محلی در بخش‌های مختلف، افزود: نگاه متوازن به رسانه‌ها در بخش‌های مختلف باید صورت بگیرد.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی با بیان اینکه در رتبه بندی مطبوعات و رسانه‌ها به رسانه‌های استانی نگاه ویژه ای شد، بیان کرد: سیاست دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد و معاونت مطبوعاتی توجه ویژه به رسانه‌های محلی است.

شمسایی با بیان اینکه رسانه اقامتگاه است و گذرگاه نیست، گفت: رسانه و خبرنگاری شغل است و باید به آنها توجه شود.

وی با اشاره به مشکلات رسانه‌ها و خبرنگاران، افزود: به دغدغه‌های رسانه‌ها و خبرنگاران واقف هستیم و از جمله قشرهایی هستند که به آنها کم توجه شده است.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی با بیان اینکه باید فرزند زمان خویش باشیم، تصریح کرد: امروزه با کهکشان داده‌ها و اطلاعات مواجهیم و این خود نشان دهنده بلوغ رسانه‌ای جامعه و بشریت است.

شمسایی با اشاره به جنگ نرم و رسانه‌ای دشمن، بیان کرد: در جنگ روایت‌ها باید اولین راوی باشیم و این مهم تنها مؤلفه موفقیت در جنگ نرم و رسانه‌ای است.

وی با اشاره به فعالیت ۱۴ هزار رسانه در کشور، افزود: تعدد رسانه‌ای در کشور نشان دهنده اثربخشی و موفق عمل کردن در این حوزه نیست و برای رسیدن به ایده آل های رسانه‌ای فاصله زیادی داریم.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی با اشاره به اهمیت فریضه جهاد تبیین، تصریح کرد: جهاد تبیین باید در اولویت کاری رسانه‌ها و خبرنگاران قرار گیرد.

شمسایی با اشاره به معایب و محاسن نخستین جشنواره رسانه‌ای مطبوعات و رسانه‌های شمال کشور، بیان کرد: اگرچه در از لحاظ تعداد آثار چندان رضایت بخش نبود اما از نظر محتوا، آثار خوبی به این جشنواره ارسال شده بود.

وی با اشاره به ظرفیت‌های رسانه‌های استان‌های شمال کشور، افزود: استان‌های گیلان، مازندران و گلستان دارای هویت رسانه‌ای غنی است.

مدیرکل مطبوعات و خبرگزاری‌های داخلی با بیان اینکه دولت توجه ویژه ای به رسانه‌ها دارد، گفت: توجه به رسانه‌ها و خبرنگاران جز اولویت‌های دولت سیزدهم است.