حجت الاسلام و المسلمین تقی روحانی – امام جمعه شهرستان رودسر با حضور در دفتر ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با دکتر ارسلان سالاری – رئیس دانشگاه دیدار کرد.

به گزارش مهر گیلان-حجت الاسلام و المسلمین روحانی – امام جمعه رودسر در این دیدار با اشاره به اقدمات جهادی و انقلابی دانشگاه علوم پزشکی گیلان طی سال های اخیر، اظهار کرد: دستاوردهای عدیده ی حوزه سلامت گیلان با پشتکار و کار جهادی مسوولان این حوزه بی سابقه بوده است.

وی با بیان اینکه تریبون نماز جمعه امانت است و به سهولت در اختیار هر کسی برای گزارش دهی قرار نمی گیرد، افزود: اقدامات و حجم عملکرد دانشگاه علوم پزشکی گیلان در شهرستان رودسر به اندازه ای بود که از رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان خواستیم تا برای مردم در تریبون نماز جمعه، اقدامات را تشریح و تبیین کند.

جهاد تبیین بر دانشگاه علوم پزشکی گیلان واجب تر است

امام جمعه رودسر با اشاره به فرمان رهبر معظم انقلاب در خصوص جهاد تبیین، گفت: جهاد تبیین بر دانشگاه علوم پزشکی گیلان واجب تر است، چرا که تشریح و تبیین اقدامات قابل توجه این دستگاه خدمات رسان برای مردم، بسیار امیدوار کننده و موجب دلگرمی است.

حجت الاسلام روحانی با تاکید بر اینکه نباید تبیین اقدامات دانشگاه علوم پزشکی گیلان صرفا به ابر پروژه ها اختصاص یابد، تصریح کرد: ما علاوه بر مشاهده پروژه های بزرگ زیرساختی در سطح استان، شاهد اقدامات تحولی در سطح روستاها نیز هستیم که تاکید می کنم این اقدامات را نیز بیشتر برای مردم گزارش کنید.

خیران برای سرمایه گذاری در حوزه سلامت آماده اند

وی همچنین به آمادگی خیران و نیکوکاران در سرمایه گذاری حوزه سلامت در شهرستان های شرقی استان اشاره کرد و گفت: بسیاری از خیران در شرق گیلان آماده همکاری با دانشگاه علوم پزشکی گیلان هستند و می طلبد با فراهم کردن زمینه لازم، شرایط برای حضور خیران فراهم شود.

ایجاد و توسعه زیرساخت های بهداشت و درمان وظیفه ما است

دکتر ارسلان سالاری – رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه ایجاد و توسعه زیرساخت های بهداشت و درمان وظیفه ما بوده، اظهار کرد: طی سال های اخیر هرچه در توان داشته ایم را به کار گرفته ایم و از خدمت به مردم هیچگاه دریغ نخواهیم کرد.

دیدگاه های ائمه جمعه و جماعات در توسعه خدمات اجتماعی سلامت بسیار موثر است

وی با اشاره به نگاه بلند ائمه جمعه و جماعات در توسعه خدمات اجتماعی سلامت، گفت: دیدگاه ها و رویکردهای ائمه جمعه و جماعات در توسعه خدمات اجتماعی سلامت بسیار موثر است و می تواند نقشه راه خدمت به مردم را برای مسوولان تبیین کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به آمادگی امام جمعه رودسر در جمع آوری و هدایت منابع خیران در راستای ارتقای سلامت مردم، گفت: وجود این نگاه از سوی ائمه جمعه بسیار حائز اهمیت است و می تواند انقلابی در حفظ، پایداری و ارتقای سلامت مردم در مناطق مختلف ایجاد کند.