سخنگوی علوم پزشکی گیلان، ۱۶ نفر از بستری های کرونایی گیلان را کودکان و نوجوانان دانست و بیان کرد: در حال حاضر ۱۳ درصد بستری ها را کودکان تشکیل می دهند و لذا این بیماری همه رده های سنی را درگیر می کند.

به گزارش مهر گیلان-دکتر فردین مهرابیان در گفت وگو با ایسنا، از بستری شدن ۵۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا طی روز گذشته خبر داد و اظهار کرد: در حال حاضر ۱۲۷ نفر به واسطه ابتلا به کرونا در سطح بیمارستان های استان گیلان بستری هستند و حال ۱۲ نفر وخیم است.

وی هشتم تیرماه با ۱۳ بستری کرونایی را کمترین تعداد بستری های گیلان دانست و افزود: مقایسه این آمار با ۲۴ تیر نشان دهنده افزایش ۱۰ برابری بستری های گیلان است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به نسبت سنی افراد بستری شده، تصریح کرد: در سه ماهه بهار ۱۷.۹ درصد بستری ها ۸۰ تا ۸۹ ساله، ۱۷.۶ درصد بستری ها ۷۰ تا ۷۹ ساله و ۱۷.۳ درصد بستری ها ۶۰ تا ۶۹ ساله بودند؛ این در حالی است که ۱۳.۲ درصد بستری ها مربوط به نوزادان تا کودکان ۹ سال بود.

مهرابیان، ۱۶ نفر از بستری های کرونایی گیلان را کودکان و نوجوانان دانست و بیان کرد: در حال حاضر ۱۳ درصد بستری ها را کودکان تشکیل می دهند و لذا این بیماری همه رده های سنی را درگیر می کند.

وی با بیان اینکه در آخرین رنگ بندی کرونایی تنها دو شهرستان تالش و آستانه اشرفیه آبی است، خاطرنشان کرد: شهرستان های لاهیجان و سیاهکل نیز نارنجی هستند.

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، شهرستان های رشت، خمام، بندرانزلی، صومعه سرا، شفت، فومن، رضوانشهر، ماسال، آستارا، رودسر، لنگرود، املش و رودبار را در وضعیت زرد دانست و گفت: اگر موازین بهداشتی را رعایت نکنیم و فاصله گذاری فیزیکی را جدی نگیریم، شهرهای نارنجی افزایش می یابد و ورود رنگ قرمز به نقشه کرونایی استان را خواهیم داشت.

وی از مردم خواست با پرهیز از عادی انگاری کرونا به سلامت خود و خانواده و جامعه کمک کنند و یادآور شد: در کنار رعایت موازین بهداشتی تزریق و تکمیل واکسن شش ماه پس از دزهای دوم و سوم لازم است و لذا ۲۵۰ مرکز واکسیناسیون را در سطح استان فعال کردیم.