رئیس سازمان غذا و دارو گفت: هر خانواده ایرانی سالانه ۲۰۰ دلار هزینه دارو پرداخت می کند. به گزارش مهر گیلان ،  رسول دیناروند روز شنبه در واکنش به ادعاهای رئیس اتاق بازرگانی ایران که ادعا کرده بود ایرانی ها ۷۰۰ میلیون دلار دارو  در خانه های خود نگهداری می کنند، اظهار داشت: مصرف سالانه […]

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: هر خانواده ایرانی سالانه ۲۰۰ دلار هزینه دارو پرداخت می کند.

به گزارش مهر گیلان ،  رسول دیناروند روز شنبه در واکنش به ادعاهای رئیس اتاق بازرگانی ایران که ادعا کرده بود ایرانی ها ۷۰۰ میلیون دلار دارو  در خانه های خود نگهداری می کنند، اظهار داشت: مصرف سالانه دارو در کشور ۴ میلیارد دلار است که اگر آن را تقسیم بر ۲۲ میلیون خانوار ایرانی کنیم، به طور میانگین هر خانواده ایرانی سالانه ۲۰۰ دلار دارو مصرف می کند.

وی ادامه داد: در حال حاضر به طور میانگین ۴۰ دلار دارو در خانه های ایرانی ها وجود دارد که زمان مصرف آن ۲٫۵ ماه است. بیشترین داروی موجود در خانه های مردم، مسکن ها و انتی بیوتیک ها هستند.
رئیس سازمان غذا و دارو با رد ادعاهای رئیس اتاق بازرگانی ایران، تاکید کرد: تنها در برخی موارد هموطنان مصرف آنتی بیوتیک ها را تا انتها ادامه نمی دهند و همین موضوع باعث دپو دارو در خانه ها می شود که میزان آن به ۷۰۰ میلیون دلار نمی رسد.
دیناروند در پایان با بیان اینکه مصرف داروهای مانده در خانه از سوی سایر افراد جامعه توصیه نمی شود، تاکید کرد: به هموطنان توصیه می کنیم به هیچ وجه داروهای در خانه مانده را به خیریه ها، مراکز درمانی و یا سایر بیماران ندهند.
انتهای پیام/ میزان