استاندار گیلان بر ضرورت توسعه شاخص‌های ورزش‌ همگانی، قهرمانی و بومی‌‌محلی در راستای افزایش نشاط اجتماعی تأکید کرد و گفت: حمایت از تیم‌های ورزشی گیلان، درخشش استعدادها را به دنبال دارد.

به گزارش مهر گیلان-دکتر اسدالله عباسی استاندار در نشست مشترک مجمع نمایندگان گیلان با وزیر ورزش و جوانان در رشت با بیان اینکه وحدت خوبی میان مردم و مسئولان در راستای حل مشکلات استان برقرار است، اظهار کرد: گیلان یکی از استان‌های مهم در حوزه ورزش است که تاکنون قهرمانان متعددی هم تقدیم ورزش قهرمانی کشور کرده ولی در سالیان گذشته با کمترین توجه مسئولان مواجه شده است.  وی با اشاره به وجود محدودیت‌های رشته و امکانات ورزشی در استان گیلان گفت: گیلان در حوزه  زیرساخت‌های ورزشی دارای محدودیت‌هایی است که در تلاشیم شاخص‌های توسعه ورزش‌های همگانی، قهرمانی و حتی بومی‌‌محلی را در گیلان گسترش دهیم.  نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر لزوم توجه به ورزش‌های بومی‌محلی در این استان بیان کرد:در گیلان رشته‌های ورزشی بومی‌محلی بسیار زیادی به مانند کشتی گیله‌مردی وجود دارد که زادگاه آنان گیلان بوده و توجه به این رشته‌ها منجر به افزایش نشاط اجتماعی در جامعه می‌شود. دکتر عباسی با بیان اینکه تیم‌های فوتبال ملوان‌بندر انزلی، چوکا تالش، سپیدرود و داماش رشت باعث ایجاد شور و نشاط در گیلان شدند، افزود: تیم‌های فوتبال گیلان باعث شور و نشاط استانی شدند که این امر نشان دهنده قابلیت گیلان در رشته‌های مختلف ورزشی است که باید به آن توجه شود چراکه درخشش استعدادها را به دنبال دارد.  وی ورزش‌های ساحلی را یک ظرفیت و بستر مهم برای استان گیلان دانست و تصریح کرد: فوتبال ساحلی در گیلان خود را به خوبی نشان داده ولی باید به ورزشکاران رشته‌های ساحلی به ویژه فوتبال و والیبال توجه ویژه کرده و از این ورزشکاران حمایت کند. استاندار گیلان با اشاره به ایجاد رشته‌های ورزشی ساحلی در مدارس گیلان بیان کرد: با پیگیری‌های صورت گرفته مقرر شد در برخی از مدارس گیلان رشته والیبال و فوتبال ساحلی ایجاد شود تا از این طریق بتوانیم استعدادهای مختلف را شناسایی کنیم. دکتر عباسی با گله‌مندی از عدم توجه به رشته قایقرانی در استان گیلان توسط دولت‌های گذشته گفت: علیرغم برخورداری گیلان از دریا و تالاب های انزلی و عینک در رشته قایقرانی که ریشه در تاریخ این استان دارد پیشرفت زیادی نکرده که باید در راستای توسعه رشته قایقرانی در گیلان توجه ویژه شود. وی با اشاره به پایین بودن سرانه امکانات ورزشی در گیلان افزود: از مهرماه و با آغاز فصل پاییز و بارش، امکان ورزش در اماکن رو باز استان وجود ندارد لذا باید به توسعه سرانه امکانات ورزشی در  کمک شود چراکه بخشی از امکانات و سالن‌های ورزشی به دلیل نبود نظارت کافی با مشکل مواجه شدند. استاندار گیلان گفت: دستگاه‌ها و ارگان‌ها باید سالن‌های موجود را در اختیار جوانان و به ویژه روستائیان قرار دهند که در چند وقت اخیر این مهم در حال انجام است. دکتر عباسی با تاکید بر اینکه فراهم ساختن استادیوم ملوان بندر انزلی برای میزبانی از تیم‌های لیگ‌برتری یک کار جهادی بوده است، بیان کرد: اعتبارات استانی و ملی موردنیاز توسط بنده برای تیم‌های ورزشی و سرانه امکانات ورزشی در گیلان انجام شده تا منجر به ساماندهی ورزش استان شود.
وزیر ورزش و جوانان نیز در این نشست با تاکید بر اینکه استان های گیلان، فارس، آذربایجان شرقی، اصفهان، خراسان رضوی، تهران، البرز و مازندران از جمله استان های فعال و موفق در حوزه ورزش قهرمانی و استراتژیک در حوزه ورزش و جوانان هستند، گفت: استان گیلان با توجه به ظرفیت های ورزشی بویژه در نیروهای مستعد ورزشی سهم بسزایی در موفقیت های ملی و جهانی ایران در حوزه ورزش دارد. دکتر سید حمید سجادی ضمن اشاره به اهمیت اماکن ورزشی سرپوشیده در استان گیلان با توجه به شرایط آب و هوایی خاص استان گفت: تجهیز اماکن ورزشی نیازمند منابع مالی است که در سال گذشته حدود ۳ هزار میلیارد از محل ۲۷ صدم درصد در حوزه ورزش هزینه شده است و امسال با توجه به ابلاغ سازمان برنامه و بودجه ۶۵۰ میلیارد از محل ۲۷ صدم درصد به بخش عمرانی تعلق می‌گیرد. وی با بیان اینکه بسیاری از پروژه های نیمه تمام مربوط به ۵ تا ۳۵ سال گذشته هستند و اتمام این پروژه ها یکی از دغدغه های ما و اولویت های کاریمان است، افزود: خوشبختانه در یکسال گذشته تعداد پروژه های نیمه تمام از ۶ هزار به ۵ هزار و ۲۰۰ رسیده است که روز گذشته ۲۴۲ پروژه ورزشی نیز افتتاح شد و حدود ۱۷۰ پروژه دیگر در هفته تربیت بدنی افتتاح خواهد شد.  وی به دیدار با وزیر ورزش آذربایجان در مسابقات کشورهای اسلامی اشاره و اظهار داشت: در این دیدار توسعه و همکاری های ورزش منطقه ای و مرزی در دستور کار قرار گرفت که در راستای این تفاهم نامه به دنبال توسعه ورزش های آبی و ساحلی، همگانی، کشتی های بومی و محلی و تفریحات سالم هستیم که نیازمند همکاری ادارات کل ورزش و جوانان مناطق گردشگری و ساحلی است. رئیس مجمع نمایندگان گیلان نیز در این نشست گفت: با توجه به ظرفیت های ورزش قهرمانی و همگانی در گیلان و ورزشکاران حرفه ای در رشته های متنوع، نیازمند نگاه ویژه وزارت ورزش و جوانان به زیر ساخت های ورزشی گیلان هستیم. سید کاظم دلخوش افزود: تکمیل اماکن و سالن های ورزشی نیمه کاره و رها شده، اختصاص امکانات و تجهیزات ورزشی مناسب، توجه به تیم های ورزشی فعال و حمایت از قهرمانان ورزشی از خواسته های مجمع نمایندگان گیلان از وزیر ورزش و جوانان برای توسعه بیش از پیش حوزه ورزش و تربیت بدنی در این استان است. در این نشست هر یک از اعضای مجمع نمایندگان گیلان نقطه نظرات خود را برای بهبود وضعیت ورزش و نیز حوزه پر اهمیت جوانان این استان بیان کردند. 
همچنین با اهدائ حکمی از سوی سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان به دکتر عباسی ، استاندار به سمت رییس ستاد برگزاری المپیاد استعدادهای برتر ورزشی گیلان منصوب شد 
در انتهای این نشست محمد  رهبری دارنده مدال طلا  و برنز رشته شمشیربازی،  علی رمضانی دارنده مدال طلا رشته والیبال، الهه پورصالح دارنده مدال نقره والیبال، سارا بهمن یار دارنده مدال برنز کاراته و فائزه رفیعی مقام چهارم رشته شمشیربازی بازی های همبستگی کشورهای اسلامی و امیررضا معصومی دارنده مدال طلای رقابت های جهانی بلغارستان تجلیل بعمل آمد.