۷ نوع باتری پیشرفته نظامی و ۱۹ باتری پیشرفته خودوریی و صنعتی با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر دفاع رونمایی شدند. به گزارش مهرگیلان ،به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، خط تولید باتری‌های پیشرفته خودرویی MF2 با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افتتاح […]

۷ نوع باتری پیشرفته نظامی و ۱۹ باتری پیشرفته خودوریی و صنعتی با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر دفاع رونمایی شدند.رونمایی
به گزارش مهرگیلان ،به نقل از اداره کل تبلیغات دفاعی وزارت دفاع، خط تولید باتری‌های پیشرفته خودرویی MF2 با حضور معاون اول رئیس جمهور و وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افتتاح شد.

در مراسم افتتاح خط تولید باتری های پیشرفته خودرویی که با حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهور، دهقان و نعمت زاده وزرای دفاع و صنعت، معدن و تجارت و هاشمی استاندار تهران در گروه صنعتی درخشان سازمان توسعه منابع انرژی وزارت دفاع صورت گرفت، معاون اول رئیس جمهور خط تولید باتری های خودرویی MF2 را افتتاح کرد.

در این مراسم همچنین نیروگاه تولید همزمان برق و حرارت (CHP) افتتاح شد.

جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در مراسم افتتاح این خط تولید این باتری ها گفت: دولت در این دوره اصرار دارد به نیازهای نیروهای مسلح به شکل ویژه بپردازد و با تصمیم های صورت گرفته شاهد رشد اعتبارات تخصیص یافته به نیروهای مسلح در بخش های ریالی و ارزی بوده ایم. وی افزود: محدودیت ها هیچ گاه مانع از توجه به نیازهای نیروهای مسلح نشده است.

جهانگیری گفت: صنایع دفاعی همواره بخشی از نیازهای نیروهای مسلح و بخشی از نیازهای ملی را برطرف کرده است. وی افزود: توان صادرات دو میلیون باتری در سال، امکان ارزشمندی است که امروز صنایع دفاعی ما به آن دست یافته است.

معاون اول رئیس جمهور گفت: شرایط زیست محیطی ایجاب می کند به سمت حمل و نقل برقی حرکت کنیم که مستلزم بهره گیری از توان چنین صنایعی است.

در ادامه سردار دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: مجموعه افتتاح شده در دو سال گذشته ۱۰۰ درصد بازسازی شده است و امکان تولید محصولی قابل رقابت با محصولات خارجی را داریم اما قاچاق اقلام خارجی معضل جدی برای این صنعت است.

وی افزود: رویکرد وزارت دفاع در سه سال گذشته، تلاش برای نوسازی صنعت دفاعی بوده است و به منظور جلوگیری از موازی کاری، همه صنایع در کشور قطب بندی شده اند، بر این اساس شاهد هم‌افزایی نیز بوده ایم.

خط کامل تولید انبوه باطری های نسل جدید خودرویی سبک و سنگین با آخرین فناوری های روز دنیا و توسط کارشناسان و متخصصین وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در گروه صنعتی درخشان به بهره برداری رسیده است.

گفتنی است گروه صنعتی درخشان وابسته به وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح است./انتهای پیام