مسعود صادقی خمامی مدیرعامل بهمراه جمعی از معاونین و مدیران شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان با حضور در دفتر آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت با ایشان دیدار کردند.

مهر گیلان / در این نشست آیت الله فلاحتی  نامگذاری سال ۱۴۰۳ از سوی مقام معظم رهبری به نام «جهش تولید با مشارکت مردم» را بیانگر ضرورت موضوع اقتصاد و در کنار آن اهمیت مردم دانست و تصریح کرد: انتظار می رود با توجه به ظرفیت‌های موجود در شاخص‌های معین شده برق استان، گام‌های اساسی و تأثیرگذار برای جلب رضایت مشترکین برداشته شود.

وی به برقدار شدن بیشتر روستاهای کشور پس از پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: رفاه ایجاد شده، به برکت جمهوری اسلامی و خون شهدا است.

آیت الله فلاحتی تصریح کرد: اگر نظارت ها جدی و مستمر باشد خسارت ها کاهش می یابد.
وی بر مطالبه گری دستگاه های متولی از مسئولان کشوری تاکید کرد و گفت: رفع ضعف برق های مردم باید در اولویت باشد.

نماینده ولی فقیه در گیلان، خواستار در اولویت قراردادن مناطق دورافتاده توسط شرکت توزیع نیروی برق شد و بیان کرد: مردم در روستاهای دوردست از حیث امکانات محروم هستند بنابراین می طلبد به مناطق ضعیف زودتر رسیدگی شود.

امام جمعه رشت نقش فرهنگ صرفه جویی در جامعه را مهم و حیاتی دانست و افزود: استفاده بهینه از انرژی برق باید به مردم ازطریق رسانه های جمعی به بهترین نحو آموزش داده شود.

همچنین در این نشست مسعود صادقی مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان ضمن تبریک سال نو و آرزوی توفیق برای صنعت برق در سالجاری اظهار داشت: راهنمایی ها و حمایت های نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه رشت موجب دلگرمی کارکنان توزیع برق گیلان خواهد بود.

 صادقی گفت: اجرای صحیح و مدون برنامه های مدیریت بار در فصل اوج مصرف برق تابستان پیش رو دغدغه اصلی توزیع برق گیلان است و این موضوع با اقداماتی از قبیل پیک سایی و مدیریت هوشمند مصرف برق میسر خواهد شد.

مدیرعامل توزیع برق گیلان گفت: مدیریت مصرف هوشمند راه برون رفت از چالش‌های پیش روی صنعت برق است و با رویت پذیری و کنترل پذیری مشترکین بخش‌های مختلف و مشترکین خانگی پرمصرف می‌توان گام اساسی برای مدیریت پیک بار در تابستان پیش رو برداشته شود.

وی به وجود بالغ بر یک میلیون و ۶۰۰ هزار مشترک برق در استان اشاره کرد و گفت: با توجه به سرمایه انسانی توانمند در سطح شرکت و دستاوردهای سالیان اخیر، تلاش و هدف اصلی بر حفظ مزیت های موجود و استفاده از ظرفیت های بالقوه است.

مدیرعامل توزیع برق گیلان تاکید کرد: ضرورت خدمت رسانی مناسب تدوین نقشه استراتژی مفید و به روز است تا اولویت های حیاتی و مهم در صدر فهرست انجام کارها قرار گیرد.

صادقی خاطرنشان کرد: باید تحول دیجیتال مورد عنایت ویژه قرار گیرد تا با استفاده از امکاناتی مانند کنتورهای هوشمند، سامانه GIS و ۱۲۱، درخواست های مردمی و… نقاط دارای مشکل و نیازمند اقدام فوری در اسرع وقت دسته بندی و در صف اجرا قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق گیلان اضافه کرد: باید در موضوع نوسازی شبکه مناطق آسیب پذیر و دارای مشکل حتما در اولویت قرار گیرد.

وی در پایان گفت: با کمک نیروی انسانی خدوم و توانمند و با بهره گیری دانش به روز در سطح صنعت برق می توانیم خدمت رسان خوبی برای مردم باشیم و بی شک در این مسیر نیازمند کمک نماینده محترم ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت ومسئولان استانی هستیم.