رئیس اداره بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، گفت: اجرای طرح بازرسی و نظارت بر قیمت کالاها در بازارهای گیلان از اول اسفند ماه آغاز شده و تا پایان فروردین ماه ادامه دارد. به گزارش  مهر گیلان ، محمد درویش کردار پیش از ظهر امروز به‌مناسبت”روز ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان” در نشست خبری […]

رئیس اداره بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، گفت: اجرای طرح بازرسی و نظارت بر قیمت کالاها در بازارهای گیلان از اول اسفند ماه آغاز شده و تا پایان فروردین ماه ادامه دارد.

به گزارش  مهر گیلان ، محمد درویش کردار پیش از ظهر امروز به‌مناسبت”روز ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان” در نشست خبری اظهار داشت: در سطح کشور به واحدهایی که در تولید کالا و خدمات حقوق مصرف کنندگان را با بالاترین امتیاز رعایت می‌کنند لوح و تندیس اعطا می‌شود.

رئیس اداره بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان تصریح کرد: در استان گیلان واحدهایی که متقاضی دریافت گواهی حمایت از حقوق مصرف کننده هستند شناسایی شده و بر اساس چک لیست‌ها بررسی و پایش می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه هر ساله طرح نظارتی ویژه ایام نوروز در نظر گرفته می‌شود ابراز داشت: امسال هم پایش بازار با مشارکت بازرسی، اصناف و اتحادیه‌های صنفی برقرار است.

درویش کردار با تاکید بر اینکه اهداف ما این است که در مراحل تامین و توزیع و قیمت کالا و وضعیت بازار نظارت عمیقی داشته باشیم گفت: در بخش بازرسی و نظارت سعی بر این است تا با انجام اقدامات نظارتی و پیشگیرانه تخلفات به حداقل رسانده شود.

� رئیس اداره بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان عنوان کرد: اجرای طرح بازرسی و نظارت بر قیمت کالاها در بازار از اول اسفندماه آغاز شده و تا پایان فروردین ماه ادامه دارد.

وی با بیان اینکه اطلاع رسانی در این زمینه از طریق رسانه‌های جمعی در حال انجام است گفت: در بخش هماهنگی‌� با اتحادیه‌ها و انجمن‌ها و اصنافی که در زمینه ذخیره سازی و پخش و توزیع کالا دخیل هستند هماهنگی صورت گرفته و روند نظارت بر خدمات رسانی و تامین کالا رصد می‌شود.

درویش کردار� اظهار داشت: در بخش کالایی، کالاهای پر اهمیت در سبد خانوار همچون لبنیات و مواد پروتئینی و شکر و برنج و تخم مرغ و میوه تا پایان سال مورد بازرسی و نظارت قرار می‌گیرند.

رئیس اداره بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه نظارت بر عملکرد انبارها و سردخانه‌ها در گیلان در جریان است گفت: این بخش از نظارت‌ها قبل از پایان سال اهمیت ویژه‌ای دارد چرا که عمده خریدهای مردم در این بازه زمانی است.

وی با اشاره به اینکه بر بخش پوشاک، آجیل، خشکبار و شیرینی‌جات هم نظارت داریم افزود: بعد از پایان سال بخش‌های خدماتی همچون اماکن گردشگری و واحدهای پذیرایی و اقامتی و رستوران‌های بین شهری و شرکت‌های مسافربری و حمل و نقل در نظارت اولویت ویژه دارند.

درویش کردار با بیان اینکه به شکایات و گزارشات مردمی رسیدگی می‌کنیم، گفت: از مردم شریف گیلان تقاضا داریم نظرات، پیشنهادات و شکایات � خود و تفاوت قیمت‌ها را به شماره ستاد خبری ۱۲۴ اطلاع دهند.

رئیس اداره بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان خاطرنشان کرد: مردم باید برای خریدهای بالای ۱۵ هزارتومان فاکتور دریافت کنند تا مستندات کافی برای رسیدگی به شکایات و پیگیری احتمالی گران فروشی‌ها انجام شود.

وی با اشاره به اینکه با مشاهده هرگونه تخلف در مراودات اقتصادی پیگیری لازم از سوی سازمان بازرسی صورت گرفته و نتایج به اطلاع شاکی می‌رسد از برپایی نمایشگاه بهاره از تاریخ ۱۷ تا ۲۷ اسفندماه خبر داد.

انتهای پیام