استاندار گیلان در جمع مردم شهرستان رضوانشهر در روستای رودکنار پره سر با اشاره به تخریب آگاهانه عده ای علیه دولت گفت: مردم به توهین کنندگان و آنهایی که راست نمی گویند اعتنا نمی کنند. به گزارش مهر گیلا ن،دکتر محمدعلی نجفی در این مراسم با تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید سعید مبعث اظهار […]

استاندار گیلان در جمع مردم شهرستان رضوانشهر در روستای رودکنار پره سر با اشاره به تخریب آگاهانه عده ای علیه دولت گفت: مردم به توهین کنندگان و آنهایی که راست نمی گویند اعتنا نمی کنند.

به گزارش مهر گیلا ن،دکتر محمدعلی نجفی در این مراسم با تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید سعید مبعث اظهار داشت : بسیار خرسندم که امروز به بهانه افتتاح این پروژه در جمع مردم عزیز و خوب رضوانشهر حضور دارم.

وی به همکاری و وحدت خوب موجود در استان اشاره کرد و افزود : اگر این همکاری، همیاری و اندیشه مشترک خدت رسانی به مردم نبود قطعاً این توفیقات در استان حاصل نمی‌شد.

وی با بیان اینکه از افتخارات این نظام و دولت است که مدیریت شهری و روستایی آن به خود مردم واگذار شد افزود : همواره انتخاب مردم، انتخابی خوب و ارزشمند است و همه باید در این راستا کمک کنیم.

استاندار گیلان از تامین امنیت شغلی دهیاران خبر داد و افزود : بلاتکلیفی این عزیزان یکی از مشکلات دیرینه از بدو تأسیس شوراهای اسلامی بود که به یاری خداوند از این وضعیت خارج خواهند شد.

وی افزود : با تحقق این مهم  دیگر دهیاران عزیز تصور نخواهند کرد که در عرصه خدمت رسانی میهمان و از صفوف خدمت خارج هستند.

دکتر نجفی به بهره‌گیری از فرصت حضور بانوان در عرصه‌های خدمت رسانی اشاره کرد و افزود : به دنبال آن هستیم تا هر چه بیشتر از حضور بانوان در سمت‌های مختلف اجرایی و خدمت رسانی به مردم بهره گیریم.

وی از حضور بیش از ۱۴۰ دهیار زن در استان خبر داد و افزود : حضور بانوان در عرصه های مدیریتی و تصمیم گیری های کشوری را یک کار بسیار خوب و مورد توجه دولت است .

وی بیان کرد: امروز بسیاری از بانوان کشور ما در مناطق مختلف بعنوان بخشدار و فرماندار مشغول خدمت هستند که یک اقدام شایسته تلقی می شود.

دکتر نجفی با اشاره به اهمیت اجرایی پروژه آبرسانی سایت رودکنار پره سر اظهار داشت : در این پروژه که به طول ۱۰۰ کیلومتر لوله گذاری انجام پذیرفت بیش از ۸٫۵ میلیارد تومان هزینه شد.

استاندار گیلان با اشاره به توفیقات حاصل شده در دولت یازدهم تصریح کرد : در دولت تدبیر و امید خدمات بسیاری صورت گرفته اما متأسفانه عده ای نمی خواهند این خدمات را ببینند و آگاهانه در صدد تخریب دولت هستند.

وی با طرح این سوال که چرا برخی نمی‌خواهند عینک بدبینی خود را پاک کنند افزود : چقدر خوب است که سخنان غیر واقعی را به مردم نگوییم.

دکتر نجفی افزود : عده‌ای که از تهمت زدن به شهید بهشتی پشیمان شدند، متأسفانه امروز نیز به شخصی که برای نخستین بار نام امام را در سخنرانی‌های قبل از انقلاب بکاربرد اتهام می‌زنند.

وی ارتقاء گاز رسانی را از جمله اقدامات ارزشمند صورت گرفته در دولت تدبیر و امید برشمرد و افزود : شاخص گاز رسانی در دولت تدبیر و امید از ۶۳ درصد به بالای ۹۵ درصد ارتقاء یافت و گیلان مقام نخست کشوری را در بخش گازرسانی به خود اختصاص داده است.

نماینده عالی دولت در گیلان به برگزاری نشست مجمع استانداران گیلان در هفته گذشته اشاره کرد و با بیان اینکه در این نشست میزبان استانداران گیلان پس از انقلاب با اندیشه‌های مختلف بودم افزود : دولت تدبیر و امید ، اندیشه اعتدال را دنبال می‌کند.

وی به سخنان مهندس طاهایی ، استاندار سابق گیلان و جزو با سابقه ترین استانداران کشور اشاره کرد و افزود : وی در جلسه رسمی اذعان داشت که این همه خدمات صورت گرفته در استان چرا اطلاع رسانی نمی شود تا مردم از آن آگاه شوند.

دکتر نجفی همچنین به سخنان مهندس سعادتی استاندار اسبق گیلان اشاره کرد و افزود : وی نیز در بازدید از منطقه آزاد انزلی اذعان کرد  که آرزو داشتم این اتفاقات صورت پذیرد.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه خدمات دولت را باید برای مردم مطرح کرد افزود : با تلاش‌های خوب صورت گرفته رتبه اشتغال گیلان بر حسب گزارش مرکز آمار و همچنین مرکز پژوهش مجلس شورای اسلامی بهبود یافته است.

استاندار گیلان با بیان اینکه در سال گذشته جمعیت یک میلیون و ۲۵۰ هزار نفری تا یک میلیون و پانصد هزار نفری فارغ التحصیلان به صفوف بیکاران افزوده شدند افزود : این عده در سال‌هایی که ایجاد اشتغال در کشور به  صفر رسیده بود سخنی به زبان نمی‌آوردند.

دکتر نجفی افزود : سخنرانی کنید اما در سخنان خود توهین و ناسزا نگویید و مردم را نا امید نکنید.

 استاندار گیلان با اشاره به عده‌ای که می‌گویند دولت خدمت نمی‌کند این را بی انصافی دانست و افزود : عدم راستگویی موجب بی اعتباری و بی اعتنایی مردم  خواهد شد.

وی اظهار داشت : باید با برنامه با مردم سخن گفت و مردم خود تشخیص می‌دهند.

دکتر نجفی  افزود :ایران متعلق به همه کسانی است که در آن زندگی می‌کنند از همگان تقاضا دارم که به هیچ کاندیدایی توهین نکنند.

وی افزود : باید تلاش کنیم تا زمینه آرامش مردم و فرصت حضور آنان در انتخابات را فراهم کنیم.

وی با طرح این سوال که آیا با نا امید کردن مردم مشارکت حداکثری پای صندوق رأی تحقق خواهد یافت افزود : مشارکت حداکثری مد نظر رهبر معظم انقلاب باید شکل گیرد.

وی افزود : شور و شوقی که امروز در سطح کشور با حضور نامزدهای انتخاباتی شوراهای اسلامی شهر و روستا ایجاد شده ، کل کشور و جامعه ما را تحت الشعاع قرار داده و مردم سالاری دینی را عینیت بخشیده است.

دکتر نجفی گفت با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید برای نخستین بار توانستیم در عسلویه و پارس جنوبی سهم کشور را از میدان نفتی و گازی استحصال کردافزود : در این دولت برای نخستین بار برداشت ما بیش از کشور قطر گردد.

وی با بیان اینکه در پارس جنوبی و عسلویه پس از گذشت ۳ تا ۴ دهه اکنون حدود ۸۰ هزار شغل ایجاد شد افزود : متأسفانه در سال‌های گذشته عده‌ای به دروغ گفتند که در سایت نفتی رودسر ۱۰۰ هزار اشتغال ایجاد خواهد شد، این در صورتی است که باتوجه به قرار گرفتن این میدان نفتی در عمق ۸۹۰ متری دریای خزر هنوز نفت و گازی از آن استحصال نگردیده  ، هر چند که به دنبال آن هستیم این مهم تحقق یابد و زمین این سایت نفتی را نیز آزاد کرده‌ایم.

وی به عدم برگزاری کمیسیون مشترک اقتصادی ایران و آذربایجان در سال‌های گذشته اشاره کرد و اظهار داشت : در دولت تدبیر و امید این کمیسیون مشترک پس از ۱۱ سال برگزار شد.

استاندار گیلان با انتقاد از عده‌ای که می‌گویند از برجام چیزی ندیده‌ایم افزود : افزایش صادرات نفت از یک میلیون بشکه به ۳ میلیون و پانصد هزار از جمله دستاوردهای برجام است.

وی در ادامه با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید کشور در تولید گندم به خودکفایی پایدار دست یافت افزود : باید برنامه محور بود و برنامه‌های خود را برای مردم بازگو کرد.

گفتنی است با حضور دکتر نجفی پروژه بزرگ تأمین آب شرب ۱۵ روستای بخش پره سر رضوانشهر در روستای رودکنار به بهره برداری رسید.

برای اجرای این طرح که ۵ هزارروستایی از مزایای آن بهره مند شدند   ۸۵ میلیارد ریال هزینه شد.

ساخت مجتمع آبرسانی روستایی رودکنار پره سر از سال ۹۳ آغاز شد.

شاخص آبرسانی روستایی در شهرستان رضوانشهر از ۵۵ درصد در ابتدای دولت به ۸۰ درصد افزایش یافته است.

استاندار گیلان امروز از مراحل ساخت سد مخزنی شفارود نیز بازدید کرد ./  انتهای پیام