در این بخش مطالبی درمورد دلایل برفک زدن را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.  به گزارش مهر گیلان ،برفک زدن فریزر در دراز مدت امری طبیعی است اما اگر یخچال شما هر ماه برفک می زند علت می تواند خراب شدن لاستیکهای دور در یخچال و فریزر […]

در این بخش مطالبی درمورد دلایل برفک زدن را برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.
 به گزارش مهر گیلان ،برفک زدن فریزر در دراز مدت امری طبیعی است اما اگر یخچال شما هر ماه برفک می زند علت می تواند خراب شدن لاستیکهای دور در یخچال و فریزر باشد. برای رفع این مشکل سالی یک بار سالم بودن این نوارها را کنترل کنید تا در صورت کوچک ترین نشت هوا آنها را تعویض کنید.
20162613141340a

اگر متوجه ی برفک در فریزر یا یخچال خود شدید سریعا آن را آب کنید و گرنه برفک ضخیم می شود و مصرف انرژی شما بیشتر شده و در نتیجه پول برق شما بیشتر می شود. برای آب کردن برفک یخچال نخست آن را از برق بکشید ، وسایل را از داخل آن خارج کرده و منتظر آب شدن برفک ها بمانید. هرگز از مواد تیز برای کندن برفکها استفاده نکنید. می توانید برای سرعت بخشیدن به کار پنکه ی کوچکی را مقابل یخچال بگذارید خواهید دید که در چند دقیقه تمامی برفکها آب می شوند.

یخچال را با دستمالی تمیز کاملا خشک کنید و سپس مواد غذایی را سر جایشان بگذارید و یخچال را به برق بزنید . دقتی کنید اگر رطوبت در یخچال بماند دوباره تبدیل به برفک می شود.

عمر یخچال و فریزر به زن شما بستگی دارد!
با رعایت این نکات ساده اما کاربردی می توانید عمر یخچال و فریزر خود را افزایش دهید. اگر موبه مو به توصیه های ما عمل کنید نیازی به تعویض و تعمیر یخچال فریزتان نخواهید داشت.

همیشه مراقب باشید، محل قرار گرفتن یخچال و فریزر در کنار دستگاه های تولید کننده گرما مثل اجاق گاز، پکیج آب گرمکن و شوفاژ به ویژه در فصل زمستان نباشد. گرمای این وسایل موجب هدر رفتن انرژی سرمایشی یخچال و خرابی موتور آن می شود. اگر تصمیم دارید یخچال خانه تان را تکان دهید و از جایی به جای دیگر منتقل کنید باید مراقب باشید، دستگاه را پیش از حرکت دادن ۳ ساعت خاموش کرده و اجازه دهید گاز آن از جریان بایستد.

برای توزیع گاز موجود در لوله های دیواره یخچال و فریزر مطمئن شوید که دستگاه شما روی سطحی صاف و بدون شیب قرار گرفته است.از قرار دادن مواد خوراکی و غذاهای گرم و آب جوش در یخچال روشن خودداری کنید این کار انرژی موتور دستگاه را هدر می دهد.

اگر یخچال تان بوی مواد غذایی را به خود گرفته و این موضوع شما را ناراحت می کند، برای از بین بردن این بو می توانید از پک های آماده بوگیر یخچال یا کیسه زغال استفاده کنید. برای تهیه آن کافی است چند قطعه زغال کوچک را درون یک کیسه پارچه ای قرار داده و در یخچال بگذارید.

اگر کودکی دارید که بدون دلیل در یخچال را باز می کند به او آموزش های لازم را در این زمینه بدهید. این کار موجب خروج هوای سرد و ورود هوای گرم به فضای یخچال شده و برای دستگاه مضر است. اجازه ندهید برفک یخچال یا فریزر سراسر آن را بگیرد و درصورت بروز برفک هرگز از شی یا جسم تیز و خشن برای از بین بردن برفک ها استفاده نکنید./انتهای پیام