مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان همزمان با روز کتابگردی، با حضور در کتابفروشی‌های رشت و خرید کتاب، به این قشر فرهیخته ادای احترام کرد. به گزارش مهر گیلان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، صبح امروز (پنج‌شنبه ٢ آذر ٩۶) همزمان با روز کتابگردی، به‌همراه معاونین فرهنگی و هنری و جمعی از کارشناسان فرهنگی […]

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان همزمان با روز کتابگردی، با حضور در کتابفروشی‌های رشت و خرید کتاب، به این قشر فرهیخته ادای احترام کرد.

به گزارش مهر گیلان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، صبح امروز (پنج‌شنبه ٢ آذر ٩۶) همزمان با روز کتابگردی، به‌همراه معاونین فرهنگی و هنری و جمعی از کارشناسان فرهنگی این اداره‌کل از کتابفروشی‌های فرازمند و شهر کتاب گلسار رشت بازدید کرد.

فیروز فاضلی ضمن خرید چند جلد کتاب و ادای احترام به قشر فرهیخته فعال در کتابفروشی‌ها؛ از اجرای طرح‌های نو این کتابفروشی‌ها در راستای ترویج فرهنگ و گفتمان کتابخوانی قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه کتاب به عنوان یکی از ابزارهای اصلی در مقوله فرهنگ مطرح است، گفت: با کاربردی کردن فرهنگ مطالعه در جامعه، می‌توان شاهد افزایش شور و نشاط بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان، نیازسنجی جامعه برای مطالعه را مهم خواند و گفت: تا نیازی نباشد، مطالعه معنا پیدا نمی‌کند و احساس نیاز در جامعه هدف جوانان و نوجوانان برای مطالعه حائز اهمیت است.

بر اساس این گزارش؛ از سه سال پیش، کتابگردی در آخرین پنج‌شنبه هفته کتاب، که روز کتاب‌فروشی نام گرفته، با استقبال مردم فهیم کشورمان رو به‌رو شده است؛ امسال به دلیل همزمانی آخرین پنج‌شنبه هفته کتاب با ایام سوگواری، کتابگردی به پنج‌شنبه این هفته یعنی دوم آذر موکول شد./ انتهای پیام