استاندار گیلان در کارگروه مدیریت پسماند با بیان اینکه نگاه ما بر این است تا هیچ اقدامی بدون پیوست زیست محیطی صورت نگیرد افزود : باید هزینه های حفظ محیط زیست و تأمین ارزاق و امکانات  میلیون ها مسافری  که ماهانه به  گیلان و استانهای شمالی  می آیند  در جایی تعریف داشته باشد. به گزارش […]

استاندار گیلان در کارگروه مدیریت پسماند با بیان اینکه نگاه ما بر این است تا هیچ اقدامی بدون پیوست زیست محیطی صورت نگیرد افزود : باید هزینه های حفظ محیط زیست و تأمین ارزاق و امکانات  میلیون ها مسافری  که ماهانه به  گیلان و استانهای شمالی  می آیند  در جایی تعریف داشته باشد.

اصلی

به گزارش مهر گیلان، دکتر محمدعلی نجفی در این نشست که با حضور رئیس سازمان محیط زیست کشور و جمعی از نمایندگان و مدیران در سالن غدیر استانداری برگزار شد با گرامیداشت هفته دولت و یاد و نام تمامی شهدا، بویژه شهیدان رجایی و باهنر و شهدای کارمند اظهار داشت : امیدواریم خداوند توفیق دهد تا ادامه دهنده راه و روش، سیره و اخلاق این شهیدان عزیز بوده و آن را در روش‌های مدیریتی خود به کار گیریم.

با یادآوری تأکید رئیس جمهور بر حفاظت از محیط زیست در نشست با استانداران اظهار داشت : نگاه ما بر این است تا هیچ اقدامی بدون پیوست زیست محیطی صورت نگیرد.

وی خواستار اختصاص  عوارض زیست محیطی  در برنامه ششم توسعه شد و افزود : باید هزینه های حفظ محیط زیست و تأمین ارزاق و امکانات  میلیون ها مسافری  که ماهانه به  گیلان و استانهای شمالی  می آیند  در جایی تعریف داشته باشد.

وی در ادامه بر لزوم فرهنگ سازی جمع آوری زباله و مدیریت پسماند تأکید کرد و افزود : فرمانداران و شهرداران به منظور ساماندهی زباله  نیازمند حمایت می‌باشند.

دکتر نجفی به اقدامات خوب صورت گرفته در پاکسازی سنبل آبی در استان اشاره کرد و افزود : سنبل آبی غم بزرگی برای گیلان بود که با عزم جدی مجموعه استان و سازمانهای مردم نهاد اقدامات خوبی در راستای ریشه کنی آن به عمل آمد.

وی با بیان اینکه گیلان در بخش‌های مختلف توسعه‌ای روند رو به رشدی را طی می‌کند افزود : در بحث تولید برق گیلان از فرصت مطلوبی برخوردار اما در بخش توزیع با مشکلات مواجه هستیم.

استاندار گیلان با اشاره به ارتقاء شاخص گازرسانی استان از ۶۸ درصد ابتدایی دولت به ۹۲ درصد اظهار داشت : به حول قوه الهی عمده شهرهای استان در سال جاری به عنوان شهرسبز اعلام می‌شوند.

وی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید شاخص راه روستایی از ۳۹ درصد به ۵۱ درصد افزایش یافت افزود : در آبرسانی روستایی نیز شاخص آن از ۶۴ درصد به ۷۴ درصد در دولت تدبیر و امید ارتقاء یافت.

استاندار گیلان با یادآوری برگزاری نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید با حضور معاون اول رئیس جمهور و دکتر ابتکار در ۲ سال گذشته در گیلان اظهار داشت : گیلان این افتخار را دارد که به عنوان پایه‌گذار و مبتکر ستاد رفع موانع تولید در کشور که در راستای اقتصاد مقاومتی بوده شناخته شود.

وی ستاد رفع موانع تولید را در جذب تسهیلات و رفع مشکلات بخش صنعت، کشاورزی و تولید موثر دانست و افزود : خوشبختانه استان در این بخش مقام اول تا سوم را به خود اختصاص داده است.

وی همکاری، هماهنگی و همدلی مدیران استان را بی‌نظیر دانست و افزود : الحمدا… امروز استان در شاخص‌های مختلف توسعه ای روند رو به رشدی را طی می‌کند.

وی افزود : گیلان امروز در شاخص امنیت از وضعیت مطلوبی برخوردار است .

وی اجرای پروژه‌های راه آهن، آزاد راه را از جمله مباحث مطرح گردیده در سفر رئیس جمهور به گیلان عنوان کرد و افزود : الحمدا… این پروژه‌ها با جدیت در حال پیشرفت است.

وی وضعیت اشتغال استان را رو به بهبود دانست و افزود : باتوجه به این دستاوردها اما در گیلان همانند سایر نقاط کشور با بخشی از فارغ التحصیلان و جوانان جویای کار روبرو است .

استاندار گیلان توسعه شرکت‌های دانش بنیان و بخش فناوری را از جمله مباحث جدی استان برشمرد و افزود : برای توسعه این بخش به حمایت‌های ویژه دولت نیازمندیم./انتها پیام