به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، هیأت رسانه ای وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن بازدید از چندین واحد صنعتی با ظرفیتهای حوزه تولید و تجارت گیلان آشنا شدند. در سفر یک روزه هیأتی متشکل از خبرنگاران و اصحاب رسانه های منتخب کشوری، مشاور رسانه ای وزیر و جمعی از مدیران و مسئولان روابط عمومی وزارت […]

به مناسبت گرامیداشت هفته دولت، هیأت رسانه ای وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن بازدید از چندین واحد صنعتی با ظرفیتهای حوزه تولید و تجارت گیلان آشنا شدند.

250

در سفر یک روزه هیأتی متشکل از خبرنگاران و اصحاب رسانه های منتخب کشوری، مشاور رسانه ای وزیر و جمعی از مدیران و مسئولان روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت که با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان و معاونین وی همراهی شد، از شرکت بزرگ صنعتی و صادراتی نوین بافان پرنگ در منطقه آزاد انزلی بازدید شد.

همچنین هیات مذکور با حضور در شهر صنعتی رشت از شرکتهای فومن شیمی و فرآوری و ساخت قطعات خودرو بازدید نمودند.
در جریان این بازدید که با هدف شناساندن ظرفیتهای بخش صنعت و تولید استان بوده است وضعیت و توانمندیهای حوزه تولید و تجارت استان برای بازدیدکنندگان مذکور تشریح گردیده و هیات یاد شده با بخشی از جاذبه های بخش صنعت استان جهت انجام سرمایه گذاری آشنا شدند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در جریان این برنامه در نشست با اصحاب رسانه های خبری کشوری، از فراهم بودن زیرساخت های اساسی برای سرمایه گذاری های صنعتی در گیلان خبر داد.
علی منتظری در این نشست با اشاره به مهیا بودن زیرساخت های اساسی برای سرمایه گذاری در گیلان، گفت: امکانات حمل و نقلی،  وجود منطقه آزاد تجاری و صنعتی انزلی، گمرکات و بنادر فعال، شرایط را برای حضور سرمایه گذاران داخلی و خارجی در این استان فراهم کرده است.
وی با اشاره به جایگاه گیلان در سرمایه گذاری های صنعتی گفت: هم اکنون در جایگاه ده استان نخست در رتبه بندی میزان سرمایه گذاری های جدید صورت گرفته در سطح کشور قرار داریم.
وی وجود آزادراه تهران- رشت، فعالیت فرودگاه بین اللملی سردار جنگل در مرکز استان، مراحل پایانی احداث راه آهن و پیوستن به شبکه سراسری خطوط آهن کشور، نزدیکی به پایتخت، همسایگی با کشورهای حوزه دریای خزر و CIS و وجود فضای مناسب کسب و کار و نیز تعامل سازنده و همدلی و همکاری بخش دولتی در حمایت از سرمایه گذاری های صنعتی در استان  را از جمله دلایل استقبال سرمایه گذاری در گیلان عنوان کرد
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان گیلان در ادامه با اشاره به پروژه های افتتاحی در هفته دولت امسال با بیان افزایش چشمگیر سرمایه گذاری در سال جاری نسبت به سال گذشته، از رشد ۲۷۷ درصدی سرمایه گذاری بخش خصوصی در حوزه طرحهای افتتاحی  صنعت، معدن و تجارت در استان در هفته دولت سالجاری خبر داد.
وی افزود: در این هفته ۲۴ طرح صنعتی با سرمایه گذاری بیش از ۶ هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال با ایجاد اشتغال برای ۷۵۰ نفر به بهره برداری می رسد.
منتظری تصریح کرد: برخی از این طرح ها دارای ارزش ملی و فراملی هستند که با حضور مسئولان کشوری وارد مدار تولید خواهند شد./ انتهای پیام