استاندار گیلان ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه رشت به مناسبت هفته دولت با بیان اینکه رشد اقتصادی منفی۶٫۸ درصدی در ابتدای کار دولت  به مردم فشار وارد می آورد ، گفت: رشد اقتصادی هم اکنون ۴درصد است و دولت به دنبال تحقق رشد ۸ درصدی است. به گزارش مهرگیلان؛ دکتر محمدعلی […]

استاندار گیلان ظهر امروز در سخنرانی پیش از خطبه های نمازجمعه رشت به مناسبت هفته دولت با بیان اینکه رشد اقتصادی منفی۶٫۸ درصدی در ابتدای کار دولت  به مردم فشار وارد می آورد ، گفت: رشد اقتصادی هم اکنون ۴درصد است و دولت به دنبال تحقق رشد ۸ درصدی است.

اصلی_0

به گزارش مهرگیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی در جمع نمازگران جمعه شهر رشت با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم به ویژه شهیدان دولت رجایی و باهنر افزود: در هفته ی دولت از تلاش های تمامی دست اندرکاران، خادمان و کارگزاران نظام در دولت قدردانی می کنم.

وی به شرایط سخت روزهای آغاز به‌کار فعالیت دولت یازدهم اشاره کرد و گفت: روزی که دولت یازدهم زمام امور را به دست گرفت به دلایل فشار استکبار، تحریم های ناجوانمردانه و عدم مدیریت صحیح و متوازن شاهد تورم ۴۳ درصدی در کشور بودیم که تقریباً در تاریخ بعد از انقلاب کم نظیر بود.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: با لطف خداوند متعال و با تلاش ها و تدابیر دولت و پشتیبانی های مردم، میزان تورم اکنون به ۸٫۷ درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه تحمل وضعیت بیمارستان ها و پرداخت هزینه های ۳۰ درصد به بالا برای مردم بسیار دشوار بود گفت: با اجرای طرح تحول نظام سلامت در حال حاضر بیماران روستایی با ۳ درصد و بیماران شهری با پرداخت ۶ درصد از هزینه ها درمان می شوند و این روند علیرغم کاهش درآمدهای دولت کماکان با قوت ادامه دارد.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه واردات بی‌رویه کمر تولیدکننده را شکسته بود، افزود: در تولیدات کشاورزی شاهد دپوی ۲ میلیون تنی برنج و در چای نیز شاهد اتفاقات ناگواری بودیم.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه اکنون در هر ۲ محصول وضعیت مطلوبی داریم بویژه در بحث چای که با پرداخت بموقع مطالبات و تدابیر مختلف شاهد رشد تولیدات آن هستیم.

وی با بیان اینکه تصویب قطعنامه ها تحت فصل هفتم شورای امنیت سازمان ملل متحد وضعیت نگران کننده ای را در کشور ایجاد کرده بود افزود: این قطعنامه ها به هرکشوری اجازه می داد به بهانه های مختلف در بحث انرژی هسته ای به ایران حمله کنند.

دکتر نجفی گفت: اگرچه معتقدیم با هدایت های عالمانه ی رهبر معظم انقلاب و سیاست های بین المللی دولت تدبیر و امید و حضور قوی فرزندان ملت در عرصه های وزارت خارجه،نیروهای نظامی،انتظامی و سربازان گمنام امام زمان(عج) جرأت حمله به ایران را به آنان هرگز نمی داد اما این مصوبه اهرمی برای تهدید توسط آنان بود.

وی با بیان اینکه رشد اقتصادی منفی۶٫۸ درصدی به مردم فشار وارد می آورد افزود: امروز دولت به دنبال تحقق رشد اقتصادی هشت درصد است و اکنون این رقم چهار درصد بوده و تا پایان سال به لطف خداوند و تلاش های دولت به ۵ درصد خواهد رسید.

استاندار گیلان تقلیل ارزش پول به یک چهارم را یکی از مشکلات دیگر در آغاز دولت یازدهم عنوان کرد وگفت: بحمدا… این مشکلات در حال جبران است و تثبیت ارزش پولی و مالی را شاهد هستیم.

وی با بیان اینکه در استان گیلان به لطف خداوند و تلاش همه ی خدمتگزاران شاهد توفیقات خوبی هستیم افزود: در این میان پشتیبانی مردم و خانواده های معظم شهدا، حمایت های نماینده ولی فقیه در گیلان و رهنمودهای ایشان و نیز نمایندگان مردم در مجلس در رقم خوردن این توفیقات بسیار موثر بوده است.

دکتر نجفی شاخص بهره‌مندی گیلان در گازرسانی را بالای ۹۰ درصد عنوان کرد و گفت: در شش ماه آینده بسیاری از شهرستان های استان سبز اعلام می‌شود.

وی به توفیقات حاصله در راه روستایی،آسفالت راه ها،آزاد راه و راه آهن اشاره و خاطرنشان کرد: پروژه های آزاد راه و راه آهن تا پایان سال ۹۵ و یا نیمه اول ۹۶ به بهره برداری خواهد رسید.

استاندار گیلان با تصریح بر اینکه روز گذشته ۱۷۱ روستا آبرسانی شده است، خاطرنشان کرد:  هفت بیمارستان در شهرهای مختلف گیلان در حال احداث است که از ۷ تا ۹۸ درصد پیشرفت دارند.

وی از افتتاح یک‌هزار و ۱۸۷ پروژه با اعتبار یک‌هزار و ۴۲۳ میلیارد تومان در هفته دولت در گیلان خبر داد و تصریح کرد: ۷۰۰ میلیارد تومان از پروژه‌های مذکور مربوط به بخش خصوصی است.

وی درباره فضای کسب و کار در استان یادآور شد: گیلان در ۳٫۵ سال اخیر رتبه نخست بهبود فضای کسب و کار کشور را کسب کرده است.

وی به کاهش درآمدی دولت با توطئه های استکبار و فشار تحریم ها و پایین آمدن تولید و قیمت نفت  اشاره و خاطرنشان کرد: با این همه مشکلات اقدامات دولت و فرزندان شما قابل قبول است زیرا مدیران از تمام مقدورات و اعتبارات برای فراهم کردن بهترین شرایط استفاده نمودند.

وی افزود: در آینده ای نزدیک اتفاقات خوبی را در بخش سرمایه گذاری در شهرک های صنعتی استان شاهد خواهیم بود./انتهای پیام